2
11.08.2023, 07:30Lektura na 2 minuty

„Uncharted”: Producent filmu wciąż chce stworzyć kontynuację

Chociaż filmowa adaptacja Uncharted nie zebrała najlepszych recenzji, kolejna część jest wciąż w planach.


Jakub „rajmund” Gańko

Hitowa seria Uncharted autorstwa studia Naughty Dog wydawała się doskonałym kandydatem do przeniesienia na wielki ekran. Przygody Nathana Drake'a czerpały pełnymi garściami z kina nowej przygody, z pewnym archeologiem w kapeluszu na czele, a ekranizacja rodziła się w bólach przez wiele długich lat. Gdy w końcu doczekaliśmy się premiery filmu Rubena Fleischera, w którym ostatecznie wystąpili Tom Holland i Mark Wahlberg (ale nie w tej roli, do której od dawna typowali go fani)... no właśnie, ktokolwiek jeszcze pamięta o tym obrazie?

„Uncharted” okazał się dość przeciętnym filmem przygodowym, który szybko został przyćmiony przez inne ekranizacje gier, że wspomnę tylko serialową adaptację innego hitu Naughty Dog: The Last of Us. Mimo to perypetie Nathana Drake'a na wielkim ekranie zdołały zarobić w box offisie ponad 400 mln dolarów, więc można było się spodziewać, że otwarte zakończenie produkcji zostanie wkrótce pociągnięte dalej.

Taki plan potwierdził ostatnio producent Charles Roven w rozmowie z The Hollywood Reporter:


Spędziliśmy wiele świetnych chwil na planie tego filmu. Fanom się naprawdę podobał, tak samo ludziom, którzy nie mieli wcześniej pojęcia o grze. Więc zdecydowanie chcemy wciąż zrobić kolejną część.


...i to na razie tyle, dalszych konkretów brak. Pewnym wyzwaniem będzie z pewnością znalezienie czasu w harmonogramach aktorów, którzy zagrali główne role w pierwszym „Uncharted”. Tom Holland to ostatnimi czasy pełnoetatowy Spider-Man, zagrał też niedawno w serialu „W tłumie”. Z kolei Mark Wahlberg wystąpił w thrillerze „Our Man from Jersey”, który wciąż czeka na swoją premierę. Na razie musimy więc uzbroić się w cierpliwość i ewentualnie pójść do kina na adaptację innego dzieła PlayStation Studios... choć zdaniem naszego redakcyjnego Huwera „Gran Turismo” to również nic wykraczającego ponad średnią.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1873

Obserwujących9
Brak okładki
Uncharted (PS4)
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.3
Platformy
PS4
Gatunek
akcja
Producent
Naughty Dog
Uncharted (PS4)

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze