17.05.2024, 13:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Valve ma pracować nad sieciową strzelanką łączącą wiele gatunków

Valve ma ponownie stawiać na sieciowy tytuł, będący tym razem miksem jego poprzednich gier i inspiracji innymi tytułami.


Michał Gąsior

Z nieoficjalnych wiadomości wiemy, że Valve już od jakiegoś czasu pracowało nad tajemniczym projektem o nazwie kodowej Citadel, który miał być powiązany z Half-Life’em. Jak dotąd więcej o nim nie usłyszeliśmy, ale w końcu niektóre osoby testujące nową grę wyłamały się i zaczęły publikować zrzuty ekranu z nowej produkcji, która nosi tytuł Deadlock.

Jak opisuje to Tyler McVicker, który publikuje wszelkiego rodzaju informacje na temat Valve, Deadlock to MOBA, tower-defence i hero shooter z nutką eksperymentalnych mechanizmów. Mówiąc zaś tytułami, ma on wyglądać „jakby Valorant, Overwatch, Dota 2 i Team Fortress 2 miały dziecko”. Projekt narodził się według niego jeszcze w 2018 pod nazwą kodową Citadel. Po drodze zmienioną ją na Neon Prime, by w końcu i ją zastąpić inną, czyli Deadlock. Nie będzie to zatem spin-off Half-Life’a, jak niektórzy mogliby się tego spodziewać. Youtuber nie podał żadnej przypuszczalnej daty premiery tej produkcji.

Jak podaje McVicker, wiele osób ma mieć dostęp do wersji alfy tytułu i najwyraźniej to właśnie wśród nich znaleźli się ci, którzy upublicznili zrzuty ekranu z Deadlocka. Kilka z nich potwierdził profil na X-ie Gabe Follower, który tak jak McVicker, zajmuje się wszelką tematyką związaną z Valve. Screeny pokazują walkę w sześcioosobowych drużynach na sporej mapie z charakterystycznymi dla gatunku MOBA liniami. Ponadto postacie oprócz unikalnych umiejętności mogą korzystać z przedmiotów.

Być może to właśnie z powodu prac nad Deadlock mogła ucierpieć inna sieciowa gra Valve. Mowa tu o Team Fortress 2, którego wsparcie po stronie twórców nie jest szczególnie duże. Sama społeczność gry protestowała przed takim stanem rzeczy i tworzyła choćby petycje, aby przekonać firmę, że nadal warto rozwijać grę. I choć faktycznie ta wypuściła niedawno nową aktualizację, nie zanosi się na to, by do pracy nad Team Fortress 2 miano oddelegować więcej osób.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze