12.07.2023, 13:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Vampire Survivors: Tryb kooperacji na długim gameplayu

Studio Poncle wprowadza Vampire Survivors w nową erę. Tryb kooperacji jest coraz bliżej, a gra zaliczy jeszcze zmianę silnika.


Patryk „Delighter” Żelazny

Pod koniec czerwca twórcy Vampire Survivors zapowiedzeli, że gra doczeka się kanapowego coopa. I ponadto premiery na Nintendo Switchu. Zresztą, tytuł może się pochwalić też innymi rzeczami, w tym drugim DLC oraz własnym serialem, w którego produkcję będzie zaangażowany twórca „Johna Wicka”. Za to na przykład drugiej części gry raczej nie będzie. Ale nie wybiegajmy za bardzo w przyszłość i zostańmy na razie przy trybie kooperacji.

Na Steamie w ogłoszeniach dotyczących Vampire Survivors ekipa ze studia Poncle wrzuciła obszerny wpis. Ten między innymi dotyczy coopa, którego przedsmak możemy zobaczyć już teraz za sprawą gameplayu opublikowanego przez redakcję IGN. I to takiego dłuższego – film trwa ponad 13 minut, ale całość nie jest czystym zapisem rozgrywki, warto napomknąć.

Przypomnę jeszcze, że aktualizacja wprowadzająca tryb kooperacji do maksymalnie 4 graczy ukaże się 17 sierpnia. Tego samego dnia gra zadebiutuje na Nintendo Switchu.

Drugą istotną kwestią poruszoną w ogłoszeniu na Steamie jest pełne przejście na nowy, ulepszony silnik (to także nastąpi w nadchodzącej aktualizacji, czyli trzeba poczekać do połowy sierpnia). O tym developerzy informowali już wcześniej, więc nie powinno to być zbyt dużym zaskoczeniem. Nowy silnik zagwarantuje m.in. większą stabilność, ale pozwoli też na nowe porty.

I teraz sprawa całkiem istotna, ale najmniejszej wagi (a może akurat ktoś będzie przejeżdżać). Na początku sierpnia w Londynie odbędzie się wydarzenie, podczas którego wszyscy obecni na miejscu będą mogli zagrać w coopa Vampire Survivors przed premierą (twórcy zapewniają kolegów na czas gry). 


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze