5
10.05.2023, 14:30Lektura na 2 minuty

Warner Bros. chce powtórzyć sukces Hogwarts Legacy. Tym razem z Supermanem

Hogwarts Legacy osiągnęło potężny sukces i Warner Bros. chce wykorzystać inne marki, by go powtórzyć. Na celowniku może być Superman.


Patryk „Delighter” Żelazny

Hogwarts Legacy już przed premierą zapowiadało się na duży sukces. Po wejściu na rynek tylko potwierdziły się te przypuszczenia, a Avalanche Software rozbiło bank, zarabiając 850 milionów dolarów w pierwsze dwa tygodnie. Według pewnych plotek miało to ponad dwukrotnie przebić oczekiwania twórców, a wciąż mowa o jedynie części docelowych platform. Dopiero kilka dni temu doczekaliśmy się wydania na PS4 oraz Xboksy One. Więc to najpewniej nie koniec sukcesów.

A sprawa z Supermanem zaczęła się od niedawnego omówienia wyników finansowych Warner Bros. za pierwszy kwartał 2023. Stamtąd możemy się dowiedzieć, że Hogwarts Legacy łącznie do tej pory sprzedało się w ponad 15 milionach egzemplarzy. Trudno się więc dziwić, że Warner Bros. zobaczyło w tym okazję. Mam tylko szczerą nadzieję, że chodzi tu o nowe sposoby opowiadania historii, a nie oczy zamienione w symbole dolara (nadzieja umiera ostatnia, pamiętajcie). Tym razem jednak studio planuje sięgnąć po inną swoją markę – przy czym „swoją” to słowo klucz, bo Warner Bros. ma co adaptować, a przy okazji nie musi wydawać często niemałych pieniędzy na licencje. Następną marką, którą zobaczymy w formie gry, może być Superman. Oczywiście nie musi, ale na właśnie jego przykład powołał się prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslav. Jak donosi Teaktown, jego słowa brzmiały tak:


Kiedy wprowadzamy produkt na Maksa lub HBO i kiedy mamy grę, to ta gra należy do nas, ale mamy jeszcze coś pośredniego. Być może w ciągu najbliższych kilku lat wypuścimy film o Supermanie i… ludzie po prostu spędzą więcej czasu w uniwersum Supermana.


David Zaslav

Wypowiedź jest mocno chaotyczna, jednak, jak rozumiem, chodzi o to, że po wypuszczeniu na przykład filmu z uniwersum Supermana – a wiemy, że aktualnie jest taki w produkcji – ludzie mogliby spędzić jeszcze więcej czasu w uniwersum za sprawą gry. Czyli tak jak to miało miejsce w przypadku Harry'ego Pottera i Hogwarts Legacy.

Czas pokaże, co dokładnie Zaslav miał na myśli i czy taki plan faktycznie przejdzie. Teraz znacznie lepiej skupić się na plotkach, że Avalanche Software ma pracować już nad kontynuacją swojego ostatniego hitu.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1604

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane