2
11.03.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Warner Bros. usuwa ze sprzedaży produkcje Adult Swim Games

Zmian w Warner Bros. ciąg dalszy.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Zaraz po ogłoszeniu planów na kontynuowanie tworzenia gier-usług Warner Bros. postawiło kolejne fundamenty pod swoją nową strategię, zapowiadając usunięcie 20 tytułów produkcji Adult Swim ze Steama. 

Adult Swim Games powstało w 2011 roku i od tego czasu wyprodukowało sporo gier opartych m.in. na licencjach Cartoon Network lub własnej stacji o tej samej nazwie. Jego ostatnim tytułem był Samurai Jack: Battle Through Time. Wielu developerów od paru dni zgłasza, że firma-matka, którą jest Warner Bros. Discovery, zapowiada wycofanie ich produktów ze względu na zmiany biznesowe.  

Jednym z pokrzywdzonych jest Small Radios Big Televisions studia Fire Face. Owen Deery, założyciel firmy, opublikował na swoim profilu w portalu X (dawniej Twitterze), że został poinformowany o „emeryturze” swojego projektu ze Steama oraz sklepu PlayStation 4. 

Kolejną ofiarą został Soundodger+. Michael Molinari, twórca gry, przekazał za pośrednictwem platformy X (dawniej Twittera), że Warner Bros. nie zgadza się na przeniesienie praw autorskich i że Soundodger+ zniknie ze Steama w ciągu 60 dni. Z tego powodu Molinari będzie musiał wstawić grę jeszcze raz, pozbywając się dotychczasowych recenzji oraz graczy posiadających jego tytuł na liście życzeń.

Jak tłumaczy Molinari, Warner Bros. ma odmawiać podjęcia procesu transferu własności, który na platformie Valve wymaga dosłownie kilku kliknięć. 

Ze Steama zniknie również Fist Puncher, Duck Game czy Rick and Morty: Virtual Rick-ality. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów391

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze