4
22.02.2023, 15:00Lektura na 2 minuty

Wild Hearts: Wyszła łatka poprawiająca optymalizację na PC, ale chyba nie działa najlepiej

Wild Hearts od premiery cierpi na problemy z wydajnością. Omega Force postanowiło temu zaradzić, ale gracze wciąż mają powody do narzekań.


Patryk „Delighter” Żelazny

Oczekiwania co do Wild Hearts były przed premierą dość wysokie. Gra nie tylko dobrze prezentowała się na zwiastunach, lecz także zaskakiwała przyjętą przez twórców (EA!) strategią, polegająca na długim i regularnym wsparciu. A na deser produkcja jest także pozbawiona mikropłatności. Gdyby jednak wszystko się udało, byłoby zbyt idealnie. Dlatego Wild Hearts tuż po swojej premierze, wraz z pierwszymi recenzjami, zyskało miano kolejnej świetnej gry skopanej przez optymalizację.

Problemy z wydajnością są czymś, co potrafi skutecznie zniszczyć jakąkolwiek radość z rozgrywki, ale z reguły łatwiej naprawić to, niż np. zmienić cały system walki. Tego zadania (w sensie łatania optymalizacji) w pierwszej kolejności podjęli się developerzy Wild Hearts i wypuścili już pierwszego patcha. Co prawda tylko na PC, ale od czegoś zacząć trzeba.

Kłopot jednak w tym, że ich praca przynosi mierne efekty, a gra zdaje się dalej nie działać tak, jak należy, o czym świadczy sporo skarg gracz pod informacją o aktualizacji. U niektórych problemy z wydajnością pozostają zauważalne, u innych nic się nie zmieniło... a jeszcze kolejni nawet nie mogą zainstalować łatki i zapętlają się przy wiecznym pobieraniu.

Brak zmiany na lepsze to wciąż nie jest zmiana na gorsze – a tego także niektórzy doświadczają i wywala im grę do pulpitu. Albo jeszcze lepiej: mimo że wcześniej nie skarżyli się na żadne problemy... tak po nowym patchu już się im zdarzają.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze