1
21.02.2024, 09:45Lektura na 2 minuty

Xbox ma nadal wspierać fizyczną dystrybucję. Phil Spencer uspokaja

Phil Spencer wypowiedział się na temat przyszłości fizycznej dystrybucji gier na konsolach Microsoftu.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Nie milkną plotki, według których Microsoft miałby podobno zamykać działy zajmujące się produkcją fizycznych wydań gier. Oliwy do ognia dolała publikacja dokumentów sądowych wskazujących na to, że aktualnie trwają prace nad ulepszonym, pozbawionym napędu Xboksem. Chociaż Spencer w zeszłotygodniowym podcaście rozwiał kilka wątpliwości dotyczących polityki Microsoftu, pominął kwestię tradycyjnego wydawania gier na fizycznych nośnikach. W wywiadzie dla Game File dziennikarz Stephen Totilo zapytał Spencera o to, co sądzi na temat przyszłości fizycznej dystrybucji. 


Konsole do gier stały się w pewnym sensie ostatnim konsumenckim urządzeniem elektronicznym wyposażonym w napęd. Jest to prawdziwy problem, biorąc pod uwagę liczbę firm faktycznie produkujących dyski i związane z tym koszty. Liczba dostawców i nabywców bezpośrednio przekłada się na realną cenę napędu. Ale nasza strategia nie opiera się na tym, żeby ludzie w pełni odpuścili sobie wydania fizyczne. Rezygnacja z gier na płytach nie jest dla nas sprawą strategiczną. 


Phil Spencer

Sprzedaż wydań cyfrowych rośnie z roku na rok, a w ostatnich latach wielu wydawców zauważyło, że stanowią one przeważającą część ich całkowitej sprzedaży. Przykładowo Take-Two podało na początku tego miesiąca, że 95% wszystkich rezerwacji netto firmy miało charakter cyfrowy. Chociaż Take-Two to skrajny przykład, inni wydawcy nie pozostają daleko w tyle. Wygląda na to, że Xbox nadal stara się wydawać przynajmniej niektóre gry na fizycznych nośnikach. Nie będzie to jednak wielkim zaskoczeniem, jeśli w nadchodzących latach coraz więcej gier różnych wydawców będzie dostępnych wyłącznie w wersji cyfrowej.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów219

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze