2
3.12.2023, 13:00Lektura na 2 minuty

Z PlayStation wyparują niektóre seriale, za które się zapłaciło

Użytkownicy, którzy zapłacili za oglądanie seriali Discovery (Warner Bros.), po 31 grudnia 2023 stracą do nich dostęp. Ściągnięcie na dysk nie pomoże.


Stanisław „Wokulski” Falenta

W 2021 zamknięto usługę PlayStation Video. Pozwalała ona na kupowanie filmów oraz seriali. Sony tłumaczyło decyzję rosnącą popularnością konkurencji: Netfliksa, Apple TV czy Amazon Prime'a. Prawdopodobnie niewiele osób już korzystało z mniej opłacalnej opcji. Ale po wyłączeniu nowych zakupów treści miały pozostać dostępne tak długo, jak tylko się da. Wciąż można pobrać przestarzałą aplikację na PlayStation 4 oraz PlayStation 5 i oglądać w niej swoje zbiory. Usługa dostępna była w Polsce.

Sony ogłosiło jednak, że część z materiałów stanie się niedostępna od Nowego Roku 2024.


Warner Bros. Discovery kombinuje

Angielski komunikat, który nie dostał swojego polskiego odpowiednika, brzmi następująco:


Ze względu na nasze umowy licencyjne na treści nie będziesz już mógł oglądać żadnej wcześniej zakupionej zawartości Discovery, a treść zostanie usunięta z Twojej biblioteki wideo.


Czystka odbędzie się 31 grudnia 2023. Dotyczy seriali z kanałów Discovery, których pełną listę znajdziecie TUTAJ.

Wątpimy, czy któryś z naszych czytelników w Polsce kupił kiedykolwiek „Historie wielkiej wagi” albo „Pogromców mitów” zamiast włączyć sobie odległy kanał satelitarny w sobotę wieczorem. Nie o faktyczne szkody się tu jednak rozchodzi, a o kolejny precedens pozbawiania ludzi rzeczy, za które wydało się prawdziwe pieniądze. Nie ma bowiem mowy o żadnych zwrotach kosztów. Za każdym razem, kiedy coś takiego działo się np. na Steamie, wywoływało burzę wśród użytkowników. Ostatnio rozeszło się np. o pudełkową Deponię, która wyparowała Polakom z kont.

Z podobnymi problemami mierzyli się rok temu użytkownicy z Niemiec oraz Austrii.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze