2
22.06.2022, 08:00Lektura na 4 minuty

Ultrasone Meteor One – test nietypowych słuchawek gamingowych

Gracze to bez wątpienia interesująca grupa klientów: zróżnicowana, a do tego skora, by niekiedy wyciągnąć z portfela nieco więcej gotówki. Nie dziwi zatem, że na podbój tego w wielu przypadkach wciąż dziewiczego rynku ruszają nowe marki – a wśród nich Ultrasone.


Grzegorz „Krigor” Karaś

Przyznać jednak trzeba, że na pierwszy rzut oka za dużo nie wskazuje na to, że mamy do czynienia ze sprzętem do grania. Na początku bowiem można odnieść mylne, jak się okazuje, wrażenie, iż w istocie używamy zestawu wyłącznie mobilnego.


Akcenty dla gracza

Dlaczego zatem gamingowe? Producent odrobił lekcję i dorzucił to, na czym najczęściej zależy graczom. Zacznijmy od rzeczy najmniej istotnej – podświetlenia. Korzystając z przycisku zasilania, możemy uruchomić jeden z dostępnych trybów. To różnorakie, kolorowe miganie logotypów umieszczonych na muszli. Ja mogę bez tego żyć – no ale jak ktoś lubi, to taka funkcja w słuchawkach mu się spodoba.

Ultrasone Meteor One
Ultrasone Meteor One

Kolejna sprawa to brzmienie. Jest ciepłe, przyjemne, z wyraźną dominacją basów. Ultrasone wyprodukowało więc zestaw, który podąża za trendami, stwarzając dobre warunki do śledzenia dźwięków z pól bitew czy filmów pełnych akcji. Tu słuchawki sprawdzają się wyśmienicie. Z muzyką radzą sobie podobnie, choć siłą rzeczy środki są nieco mniej eksponowane, a całości – szczególnie w bardziej subtelnych gatunkach – brakuje oddechu. Pierwsza myśl pojawia się taka, że scena jest tu jednak wąska, lecz po kilku godzinach użytkowania problem znika i koniec końców słuchanie muzyki okazuje się przyjemne. Niemniej do takiego jazzu wybrałbym zdecydowanie coś innego.

Ostatnia sprawa na gamingowej liście obecności to tryb taktyczny (tutaj aktywowany kombinacją przycisków). Odpowiada on za redukcję opóźnienia sygnału, łącząc się z wykorzystaniem standardu SBC – normalnie słuchawki korzystają zaś z formatu AAC. Nie to, żeby w tym drugim przypadku zestawowi coś dolegało, lagów nie zaobserwowałem nawet w operujących na fonemach programach do nauki języków obcych. No ale kiedy gramy, możemy sobie włączyć dla pewności wspomnianą redukcję tak czy inaczej. Jak już pewnie zdążyliście się domyślić, działa ona jednak tylko poprzez Bluetooth. A skoro już o tym mowa...

Ultrasone Meteor One
Ultrasone Meteor One

Mobilne czy stacjonarne?

Meteor One to zestaw, który podłączymy na dwa sposoby. Pierwszy z nich to protokół Bluetooth 5.0. A drugi? Cóż, tu zaczyna robić się ciekawie. Tym, co wyróżnia słuchawki, jest na pewno budowa. Sprzęt wyposażono bowiem w jedno gniazdo USB-C, co samo w sobie nowinki oczywiście nie stanowi. Tyle że w przypadku urządzenia Ultrasone port ten można osobliwie wykorzystać. Przede wszystkim służy on do ładowania sprzętu (do 15 godzin działania; ok. 2 godzin uzupełniania energii – a więc raczej standardowo), ale także do... wpinania mikrofonu. Mało tego! W opakowaniu znajdziemy drugi, nietypowy mikrofon – bo ze zintegrowanym kablem mini-jack. Również ten korzysta ze wspomnianego portu USB-C, a po podłączeniu całości dostajemy tradycyjne słuchawki kablowe. Tyle że to nieco dziwne: okablowanie jest tu bowiem za krótkie, gdyż 1,25 m to zdecydowanie za mało, by wygodnie wpiąć się do peceta, a przedłużacza w opakowaniu nie ma. Druga sprawa to fakt niewymienialności okablowania – jeśli „mikrofonoprzewód”, o którym wspomniałem, się np. przerwie, to szczerze wątpię, czy bez kontaktu z producentem znajdziemy zamiennik. Szkoda to tym większa, że słuchawki nie działają w trybie kablowym przez USB-C.

Koniec końców to zestaw nastawiony głównie na użytkowanie mobilne, ale dający się podłączyć również do peceta, a już z całą pewnością do laptopa – bo tutaj długość kabla nie stanowi przeszkody. Problemem może być jedynie cena. 750 zł to naprawdę dużo – tym bardziej że dostajemy sprzęt, który jednak traktuje komputer stacjonarny nieco po macoszemu. Cóż, szkoda, bo Meteor One, jeśli chodzi o dźwięk i wygodę, jest naprawdę w porządku.

Ultrasone Meteor One
Zawartość opakowania

Cena: 750 zł | mip.biz.pl

PARAMETRY Przenoszone częstotliwości: 20 Hz – 20 kHz • Przetworniki: dynamiczne 40 mm S-Logic • Długość kabla: ładujący – 25 cm, mini-jack – 125 cm • Sposób podłączenia: Bluetooth 5.0, mini-jack • Wbudowany mikrofon: tak, cztery wbudowane (po dwa na stronę), dodatkowo dwa doczepiane wymiennie (jeden z kablem mini-jack) • Inne: tryb obniżonych opóźnień, IP54, podświetlenie RGB z różnymi schematami „mrugania”, bateria 550 mAh (do 15 h, ładowanie 2 h), na lewej muszli przyciski zasilania/regulacji podświetlenia, na prawej głośność i przycisk multifunkcyjny, w opakowaniu: słuchawki, twardy futerał, kabel ładujący, dwa mikrofony • Waga: 298 g

Ocena

Interesujący hybrydowy model słuchawek gamingowych. Twórcom nie udało się uniknąć kilku błędów koncepcyjnych, ogólnie jednak Meteor One to sprzęt, który pozostawia pozytywne wrażenie za sprawą przyjemnego, miękkiego brzmienia i dobrze podkreślonych basów.

7+
Ocena końcowa

Plusy

 • bardzo wygodne
 • niezła jakość mikrofonów 
 • lekkie
 • Bluetooth i mini-jack
 • dobre wykonanie
 • twardy futerał w zestawie 
 • ciepły, przyjemny dźwięk, jeśli ktoś lubi „ciemniejszą” charakterystykę brzmienia 
 • odporne na zachlapania

Minusy

 • za krótki kabel mini-jack z mikrofonem – przydałby się przedłużacz
 • brak przewodowego trybu działania USB-C
 • cena
 • 15 godzin na baterii dużego wrażenia już dziś nie robi
 • jednak trochę za wąska scena
 • nietypowe podłączenie kabla mini-jack

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów207

Obserwujących19

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane