Szef EA chce, by jego studia jak najszybciej zaczęły wykorzystywać AI

AI w znacznym stopniu przyśpiesza proces tworzenia gier – nikogo zatem nie powinno dziwić, że wykorzystywanie sztucznej inteligencji przez developerów staje się coraz powszechniejsze. Temat ten jest często poruszany przez przedstawicieli największych korporacji gamingowych – dyrektor Electronic Arts, Andrew Wilson, twierdzi, że sztuczna inteligencja już niedługo odegra większą rolę w produkcji gier EA.
Przeprowadziliśmy analizę wszystkich naszych procesów rozwojowych i obecnie, na podstawie wczesnej oceny, wierzymy, że częstsze korzystanie z AI wpłynie pozytywnie na ponad 50% z nich.
Wilson podkreślił, że w przeciągu 3-5 lat korporacja będzie w stanie „budować większe, bardziej wciągające światy, które zaangażują graczy z całego świata”, a jako przykład podał sprawniejsze modelowanie stadionów do gier sportowych. Przy wykorzystaniu tradycyjnych metod proces ten zajmował około 6 miesięcy – dzięki sztucznej inteligencji trójwymiarowy obiekt sportowy powstaje nieporównywalnie szybciej oraz charakteryzuje go niebotyczna ilość detali.
Co do tego, że dzięki AI wirtualne światy będą większe, nie mam najmniejszych wątpliwości – pytanie tylko, czy przy okazji nie będą one niemiłosiernie generyczne oraz najzwyczajniej w świecie nudne? Przekonamy się za 5 lat!
Czytaj dalej
-
W nadchodzącej aktualizacji do Fallouta 76 spotkamy Ghoula z serialu Amazonu. Burning...
-
Andrzej Sapkowski nie chce pisać książek w uniwersum Wiedźmina z bohaterem innym...
-
Postacie z „K-popowych łowczyń demonów” trafią do Fortnite’a. W nowy tryb zagracie...
-
Ghost of Yotei otrzymało premierową aktualizację. Mniej podpowiedzi, poprawki...
4 odpowiedzi do “Szef EA chce, by jego studia jak najszybciej zaczęły wykorzystywać AI”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Z jakiego języka tłumaczy się „AI będzie w stanie pompować więcej szamba z niskiej jakości contentem przy równoczesnej redukcji kosztów zatrudnienia pracowników” na „AI będzie w stanie budować większe, bardziej wciągające światy, które zaangażują graczy z całego świata” ?
Z języka Korporacyjnej Ściemy?
Wilson ma parcie na AI, bo ciągnie go do swoich. Takiego korpo androida to by nawet David Cage nie wymyślił.
Wincy korpo pierdololo, fabryka wytrzyma.
Serio, żeby kupować ten bełkot trzeba mieć minusowe IQ.