25
12.04.2023, 19:12Lektura na 2 minuty
Wideo

„Harry Potter” powraca! Zapowiedziano nowy serial

Kolejna ekranizacja w przygotowaniu! Tym razem dostaniemy serial, który ma być wierny książkowym oryginałom i na nowo pokazać znane wszystkim fanom Pottera wydarzenia.

To, co jeszcze kilkanaście dni temu było tylko niepodpartymi żadnymi dowodami plotkami, właśnie staje się faktem – 22 lata po premierze „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego” w reżyserii Chrisa Columbusa, bohater książek J. K. Rowling powraca. Tym razem jego przygody zobaczymy w formie serialu, a platforma Max (czyli przechrzczone właśnie HBO Max) pokazała pierwszy, niezbyt konkretny, teaser:

Czy to niekwestionowany sukces Hogwarts Legacy zadecydował o powstaniu kolejnej ekranizacji tej serii? Tego nie możemy być pewni, ale Warner Bros. Discovery na pewno wzięło pod uwagę wyniki sprzedaży gry. Tak czy siak produkcja powstająca we współpracy z Max ma być wierną adaptacją książek. W projekt jest zaangażowana także sama Rowling – została producentką wykonawczą serii.

Każdy z 7 sezonów serialowego „Harry’ego Pottera” ma być adaptacją jednego tomu przygód tytułowego bohatera, dzięki czemu dostaniemy serię rozciągniętą na całą kolejną dekadę. Naturalnie w serialu wystąpi całkiem nowa obsada. Nie wiemy kiedy dostaniemy konkretniejsze informacje, nie ma też żadnej, nawet orientacyjnej, daty premiery.

Jako w zasadzie fan tego uniwersum jestem ciekawy, czy drugie podejście do adaptacji opowieści o najpopularniejszym czarodzieju XXI wieku się powiedzie. Na razie chyba za wcześnie, by wydawać jakieś wyroki, ale hej – serialowe „The Last of Us” się udało (czego nie można powiedzieć o grze), więc może i tutaj będzie dobrze...

Redaktor
Samuel Goldman

Człowiek (?) o co najmniej dwóch twarzach, PC Master Race z lenistwa, bo ciągle kiepsko idzie mi granie na padzie. Moja supermoc to nieprzyzwoicie duża wiedza na temat pewnej serii gier z akronimem w tytule, a supersłabość to liczne próby przejścia soulsów na klawiaturze. I koty. I dobre jedzenie. I dużo nieskończonych gier z wczesnego dostępu. I stare erpegi. I kawa. I...

Profil
Wpisów643

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane