3
13.09.2022, 15:33Lektura na 3 minuty

Tona polskiej muzyki w „Cyberpunk: Edgerunners”. Podsiadło, rap i reggae

10 odcinków „Cyberpunk: Edgerunners” i w każdym polska nutka. Oprócz nowego kawałka Dawida Podsiadły jest cała masa innych utworów. I parę mocnych zaskoczeń.

Zabrakło tego w mojej recenzji (bo chociaż muzykę kocham, zawsze spycham ją przy dziełach wizualnych na dalszy plan), ale ścieżka dźwiękowa do serialu Cyberpunk: Edgerunners również zasługuje na wysokie noty. Od czułego popu po uliczne brzmienia. Od pompującego akcję metalu i mrocznego synthwave'u po melancholijny, cyberpunkowy ambient. Oto wszystkie polskie utwory, które wyłapałem.


Cyberpunk: Edgerunners - polska muzyka w serialu

Po pierwsze - Dawid Podsiadło. Znakomity wokalista po raz kolejny podzielił się swoją miłością do gier, tym razem w poście na social mediach, a także zaprezentował utwór „Let You Down” i teledysk anime (który, o dziwo, jest całkowicie osobnym od Cyberpunk: Edgerunners dziełem).

Kawałek „Let You Down” stanowi ending theme, czyli utwór na zakończenie każdego odcinka, wyłączając pierwszy. Podsiadło jest autorem słów piosenki, muzykę przygotował na spółkę z Magdaleną Laskowską, a produkcją całości zajął się legendarny Akira Yamaoka.

Ale to nie jedyny utwór Dawida w serialu Cyberpunk: Edgerunners. Mamy także dwa kawałki z samego początku jego kariery - śpiewane po angielsku „Where Did Your Love Go?” oraz „Little Stranger”, znany także z polskim tekstem jako „Nieznajomy”.


Cyberpunk: Edgerunners - muzyczne zaskoczenia

Specjalnie podkreśliłem, że powyższe utwory śpiewane są po angielsku, bo studio Trigger oraz CD Projekt Red zdecydowali się także zamieścić w serialu kawałki całkowicie po polsku.

Wyobraźcie sobie scenę, gdy ekipa edgerunnersów idzie świętować udaną misję przy piwie i jedzeniu z ulicznych budek, a w tle lecie powyższy kawałek. To Donguralesko i Matheo w remiksie P.A.F.F.

Mamy także dwa utwory od Diego Cichego Dona ("Nieważne" z Martyną Baranowską oraz "Juss Wine", również w remiksie P.A.F.F.), czyli wokalisty formacji Zjednoczenie Soundsystem, który jest także... prawnikiem w CD Projekcie Red.

Redzi sięgnęli także po cztery utwory formacji Zjednoczenie Soundsystem - „Nie pytaj nas”, „Siła mikrofonu”, „Outro” oraz „Dom”.


Cyberpunk: Edgerunners - lista polskich utworów

Do tego w Cyberpunk: Edgerunners wykorzystano mnóstwo muzyki, którą mogliśmy już usłyszeć w Cyberpunku 2077. Recykling? Trochę tak, ale mam poczucie, że w ściśle zaplanowanych momentach serialu ma szansę wybrzmieć zdecydowanie lepiej niż w grze. Oto reszta polskich utworów z anime:


Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

W CDA od czerwca 2021, jestem szefem działów recenzji i publicystyki. O gierkach piszę od 2002 roku: gazetka szkolna, fansite'y, Play, Komputer Świat Gry, Gamezilla, Gamikaze, Rzeczpospolita, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl. Byłem redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów81

Obserwujących14

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane