3
4.07.2022, 07:15Lektura na 1 minutę
Wideo

„Cyberpunk: Edgerunners” – Netflix pokazał czołówkę serialu anime

Anime od Netfliksa rozgrywające się w uniwersum Cyberpunka 2077 będzie rozpoczynać się właśnie w taki sposób.

Podczas gdy poznajemy kolejne zakulisowe plotki na temat tego, co mogło doprowadzić do katastrofalnej premiery Cyberpunka 2077, Netflix wciąż rozwija swój serial anime „Cyberpunk: Edgerunners”. Po pierwszych ujęciach i zwiastunie przyszła kolej na oficjalną czołówkę, która właśnie została udostępniona. Wygląda całkiem stylowo i od razu wywołuje skojarzenia z otwieraczami klasycznych anime, takich jak „Cowboy Bebop”. Do tego w tle wykorzystano mój ulubiony kawałek z debiutanckiego albumu szkockiego zespołu Franz Ferdinand. Takiego akompaniamentu do palenia cyberpunkowych metropolii się nie spodziewałem.

„Cyberpunk: Edgerunners” ma stanowić zamkniętą w 10 odcinkach historię Davida Martineza, dziecka ulicy z Santo Domingo. Bohater pod wpływem osobistej tragedii poddaje się instalacji potężnego implantu i tym samym wkracza do niebezpiecznego półświatka cyberpunkowych wyrzutków. Co ciekawe, możemy się już domyślać finału jego losów, ponieważ CD Projekt Red umieścił nawiązanie do jego postaci w Cyberpunku 2077.

Reżyserami „Cyberpunk: Edgerunners” są Hiroyuki Imaishi oraz Hiromi Wakabayashi. Ścieżkę dźwiękową skomponował Akira Yamaoka. Za animację odpowiada Studio Trigger, a CD Projekt Red jest producentem serialu. Premiera produkcji przewidziana jest na wrzesień.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów810

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane