3
20.11.2023, 13:00Lektura na 2 minuty

„Wiedźmin”: Wiemy, kiedy ukaże się nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego

Od 2018 roku wiemy, że Andrzej Sapkowski planował nowe książki o Wiedźminie – trochę musieliśmy poczekać, ale w końcu znamy przybliżony termin premiery.


Patryk „Delighter” Żelazny

Kwiecień, rok 2018. Andrzej Sapkowski potwierdził dość lakonicznie, że pisze następną książkę z serii „Wiedźmin”. Przez wiele lat nie mieliśmy żadnych konkretniejszych informacji. I w sumie dalej nie mamy. W 2023 już raz równie bez szczegółów przypomniał, że takie książki są w planach, ale w sierpniu nastąpił swojego rodzaju przełom, kiedy sprecyzował, że nie tylko są w planach, lecz także aktywnie nad nimi pracuje. Czekaliśmy długo, ale chyba w końcu się doczekamy.

Najnowsze informacje także pochodzą bezpośrednio od samego autora. Podzielił się nimi ze sceny na niedawnym Comic Conie odbywającym się w Wiedniu, gdzie był gościem specjalnym. Jak donosi serwis Gazeta.pl (którego korespondentka była na miejscu), nowej książki osadzonej w uniwersum „Wiedźmina” powinniśmy się spodziewać pod koniec 2024 roku. To w Polsce, a na rynek międzynarodowy trafi na początku 2025.


Zrobili serial na podstawie jednego opowiadania. Zmusili mnie do kontynuacji. Nie narzekam. Teraz dzięki temu mam na czynsz.


Andrzej Sapkowski, Wiedeń 2023

Przypomnę, że jeśli ta książka się już ukaże, to najprawdopodobniej będzie to prequel lub sidequel, tak samo jak „Sezon burz”. Andrzej Sapkowski dość hardo wypowiadał się na temat kontynuacji i nie przejawiał chęci do tworzenia „czegoś dalej”. Na razie jednak możemy się tylko domyślać, w którym kierunku zdecydował się pójść autor. Już od kilku lat wiemy, że coś powstaje, ale wciąż mamy tyle samo informacji. Teraz z tą różnicą, że znamy orientacyjną datę premiery.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze