Call of Duty: WWII – Dużo nowych informacji i gameplay [WIDEO]
Poznaliśmy szczegóły kampanii i ciekawych interakcji między graczami w trybie multiplayer.
Wraz z wrześniowym wydaniem magazynu Game Informer światło dzienne ujrzała garść informacji o najnowszym Call of Duty. Kampania ma rozpocząć się w stylu "Szeregowca Ryana" i zabrać nas na plażę Omaha w Normandii. Opowieść zafunduje nam wycieczkę po Europie. W "Operation Cobra" przerwiemy niemiecką linię obrony, by wydostać amerykańskie wojska z Normandii. W "Train" wraz z Brytyjczykami spróbujemy zatrzymać niemiecki pociąg. W "Hurgten Forest" przedrzemy się do Berlina przez lasy nad Renem. Najciekawiej zapowiada się misja "Wolf's Den", w której to zinfiltrujemy niemiecką bazę w przebraniach nazistów. Gra zmusi nas do interakcji z wrażymi żołnierzami – mówienia i robienia tego, co trzeba, by nie wzbudzić niczyich podejrzeń.
Artykuł ujawnił też, co będzie można zrobić w multi w międzymeczowej przestrzeni publicznej. W Headquarters (miejscu stylizowanym na aliancką bazę wypadową wybudowaną 3 dni po D-Dayu) będzie mogło przebywać do 48 graczy jednocześnie, a sama lokacja – oprócz tego, że umożliwi komunikację i dobieranie się w grupy przed drużynowymi meczami – ma być wypełniona po brzegi różnymi atrakcjami.
W CoD: WWII oczywiście nie zabraknie skrzynek zawierających przedmioty kosmetyczne. Skrzynki można otworzyć właśnie w kwaterze głównej, a wszyscy gracze oglądający nas podczas otwierania również zostaną w pewien sposób nagrodzeni. Kwatera mieści też arenę służącą do rozgrywania pojedynków 1 na 1 i strzelnicę, na której można zmierzyć się z innymi. Co ciekawe, w Headquarters pojawią się też tzn. "dynamiczne wydarzenia", przykładowo w postaci bombardowania, które zmusi graczy do skorzystania z działek przeciwlotniczych.
Na koniec możecie zobaczyć prawie 20 minut materiału z multiplayerowego trybu War. Odtworzymy w nim bitwy, które naprawdę miały miejsce podczas drugiej wojny światowej. Jedna z drużyn musi podzielić się obowiązkami i wykonywać określone zadania (jak np. zbudowanie mostu czy eskortowanie czołgu), druga zaś musi ją powstrzymać.