104
22.11.2017, 05:09Lektura na 2 minuty

Battlefront II: Belgijski minister sprawiedliwości uznaje loot boksy za hazard i chce europejskiego zakazu

A w międzyczasie sprawa staje się przedmiotem debaty w USA.

Skrzynki z łupami nie schodzą z afisza. Raptem wczoraj informowaliśmy, że pewien francuski senator wniósł o objęcie ich państwowymi regulacjami (bezpośrednio odnosząc się do przypadku Battlefronta II). Pojawił się też głos, że w stosunku do innych form rozrywki gry wideo są zbyt tanie.

Równolegle przypominaliśmy, że temat związków między mikropłatnościami a grami hazardowymi bada belgijska komisja hazardowa. Sprawa znalazła właśnie rozstrzygnięcie. Zaskakujące, dodajmy. To bowiem pierwszy raz, kiedy urzędnik państwowy zdecydowanie opowiada się przeciwko loot boksom, nazywa je hazardem i zapowiada w ich sprawie konkretne działania.


Łączenie pieniędzy i uzależnienia jest hazardem. Łączenie hazardu i gier, zwłaszcza gdy mówimy o ludziach młodych, jest niebezpieczne dla psychiki.


– oświadczył Koen Geens, belgijski minister sprawiedliwości. Dodał też, że rząd "oczywiście będzie dążył do zakazania" skrzynek z łupami i zadeklarował, iż będzie lobbował w tej sprawie w instytucjach europejskich.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych Chris Lee, senator stanu Hawaje, opublikował jutubowy materiał, w którym nazywa Battlefronta II...


Starwarsowym kasynem zaprojektowanym w taki sposób, by skusić dzieci do wydawania pieniędzy. To pułapka [ang. "it's a trap", parlamentarzysta nawiązał do słynnej kwestii admirała Ackbara – dop. red.]. To sprawa, którą musimy się zająć, by upewnić się, że szczególnie dzieci, które nie są wystarczająco dojrzałe psychicznie i emocjonalnie by móc uprawiać hazard (i dlatego hazard jest zabroniony do 21. roku życia), są bezpieczne.


Lee wcale na tym nie poprzestał. Opublikował też odezwę na Reddicie, w której zadeklarował, że jest w kontakcie z przedstawicielami innych stanów.

No i (niezwykle natchnionym tonem) wezwał Amerykanów do wspólnej pracy nad rozwiązaniem problemu.


Wierzę, że możemy wygrać tę walkę, bo wszystkie kluczowe podstawy wsparcia politycznego w kraju są po naszej stronie. Wspólnoty religijne, medyczne, edukacyjne, konsumenckie, rodzice, nawet wielu liderów biznesu i przedstawicieli lokalnych izb handlowych. To walka, która jednoczy wszystkich, nawet najbardziej spolaryzowanych konserwatystów i postępowców. Podjęcie działań oznacza polityczne zwycięstwo i dla Demokratów, i dla Republikanów. 


Podsumowanie afery wokół skrzynek z łupami znajdziecie w aktualnym wydaniu CDA (w artykule "Na umrzyka skrzyni").


Czytaj dalej

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3465

Obserwujących22

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze