Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

IEM Katowice: Organizatorzy uspokajają, przebiegowi imprezy nie zagraża koronawirus

Witold środa, 26 lutego 2020, 10:15 News

Wycofanie się Intela ze strefy wystawowej jest zaś związane z „globalną polityką firmy”.

Chociaż w Polsce wciąż nie odnotowano ani jednego przypadku COVID-19, wiadomo, że jest to jedynie kwestia czasu. Pojedyncze zachorowania miały miejsce już w Austrii, Chorwacji czy Szwajcarii, warto więc mieć na uwadze to, że niedługo i my być możemy będziemy musieli zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Zagrożenie epidemią doprowadziło do odwołania dziesiątek imprez na całym świecie, w tym wielu związanych z e-sportem. Zrozumiały jest niepokój w związku z przebiegiem Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbywającym się w Spodku od 28 lutego do 1 marca. Dodajmy, że sam Intel – sponsor tytularny wydarzenia – zrezygnował w tym roku z wystawienia własnego stoiska. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z organizatorami, a także zapytaliśmy, jakie działania podjęto w celu minimalizacji zagrożenia.

Na wstępie chcieliśmy zaznaczyć, że firma Intel zdecydowała się zrezygnować z aktywnego uczestnictwa w wystawienniczej strefie IEM Expo z powodu wytycznych wynikających z globalnej polityki firmy dotyczącej podróży zagranicznych. W tym roku zabraknie dedykowanej strefy sygnowanej marką Intel. Główny turniej w Spodku jest niezagrożony i odbędzie się bez żadnych zmian, a Intel pozostaje jego głównym sponsorem.

Otrzymaliśmy również oficjalne stanowisko ESL Polska dotyczące kwestii bezpieczeństwa podczas IEM-u.

Jak co roku, przykładamy wielką wagę do bezpieczeństwa uczestników naszej imprezy. Oba obiekty zostały wyposażone w specjalne żele sanitarne (m.in toalety, główne ciągi komunikacyjne), serwis sprzątający będzie kontrolował kluczowe miejsca takie jak wejścia, przejścia, schody, windy, by na bieżąco czyścić powierzchnie płaskie, z których korzystają nasi odwiedzający oraz pracownicy. ESL zapewnia również dodatkowy personel medyczny, patrole ratowników. W naszej firmie powstał także dedykowany zespół do monitorowania sytuacji epidemiologicznej na świecie, której zadaniem jest również sprawdzanie sytuacji:

-bieżącej sytuacji epidemiologicznej w Polsce, Europie i na świecie

-kontaktowanie się z odpowiednimi służbami zajmującymi się prewencją w rozprzestrzenianiu się wirusa

-stanu zdrowia zawodników

-gości biznesowych

-odwiedzających (posiadaczy biletów)

-pracowników oraz podwykonawców.

Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się w Spodku już w najbliższy weekend.

Niezależnie od tego, czy wybieracie się na IEM, nie zaszkodzi zapoznać się z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi podstawowych środków ochronnych przeciwko koronawirusowi. Znajdziecie je TUTAJ.

[AKTUALIZACJA]

Otrzymaliśmy również oficjalne oświadczenie od Intela:

Wycofaliśmy się z działań wystawienniczych w ramach IEM Expo zgodnie z polityką firmy Intel w zakresie podróży. Nie dotyczy to samego turnieju, Intel pozostaje jego sponsorem tytularnym. Kontynuujemy ścisłą współpracę z organizatorem imprezy, firmą ESL, odnośnie realizacji turnieju. Ta decyzja jest zgodna z zasadami podróży firmy Intel w odpowiedzi na epidemię koronawirusa mającymi na celu zapewnienia dobrego samopoczucia naszych pracowników i partnerów na całym świecie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: IEM,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 27 lutego 2020, 8:05   fanboyfpsow
I znów będzie nagonka że to przez gry Koronawirus dostał się do Polski:) TVPIS już o to zadba.
środa, 26 lutego 2020, 17:36   CzlowiekKukurydza
@mateinho32 Jestem tego samego zdania. Ściąganie ludzi Azji i krajów zainfekowanych dla kilku złotówek i 'prestiżu'. Odwołać to w cholerę i zrobić IEM Winter z podwójną pulą nagród gdy (albo jeśli) sytuacja zostanie opanowana. Nawet optymistyczne prognozy mówią o jakiejkolwiek formie szczepionki czy czegoś co zwalczy tego wirusa dostępnej za 4 miesiące, ale to i tak tylko gdybanie.
środa, 26 lutego 2020, 14:29   taz159357
Aż się przypomina jaki syf był w męskiej ubikacji na zeszłorocznym Iem-ie...
środa, 26 lutego 2020, 14:26   mateinho32
Nie zamkną tej imprezy bo nie ma jeszcze potwierdzonego przypadku w Polsce. Problem w tym, że w tym momencie to właśnie IEM jest zagrożeniem i jeżeli to po imprezie wystąpią pierwsze przypadki to organizatorzy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za powodowanie zagrożenia zdrowia publicznego. Mnóstwo zagranicznych turystów, w tym z krajów zainfekowanych, mała przestrzeń. Jak ktoś się zastanawia gdzie będzie polskie Daegu to już wie.
środa, 26 lutego 2020, 11:39   DaeL
Prawdę powiedziawszy kasowanie imprez masowych (zwłaszcza imprez masowych na zamkniętej przestrzeni) powinno być w takich sytuacjach normalką, ale niestety w tym wypadku przygotowania poszły już za daleko, by to rozważyć. A ludzie mają tylko dwa tryby działania w kwestii chorób zakaźnych: lekceważenie albo panikę.
środa, 26 lutego 2020, 9:01   gimemoa
Na imprezie sygnowanej firmą Intel zabraknie stoiska tej firmy XD

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

IEM 2019/ESL 2019 – Wygraj wejściówki na imprezę [AKTUALIZACJA]

News
czwartek, 14 lutego 2019

iem-2019esl-2019--wygraj-wejsciowki-na-impreze-aktualizacja W weekend 22-24 lutego w Katowicach kolejna edycja rozgrywek ESL One, w czasie której odbędą się finały Doty 2. Z kolei w dniach 28 luty – 3 marca zmierzą się ze sobą drużyny CS:GO. Mamy 12 jednodniowych wejściówek na Dotę 2, sześć jednodniowych wejściówek na CS:GO i 12 czterodniowych karnetów na CS:GO.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
11

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z