Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: CD Projekt pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Witold poniedziałek, 11 stycznia 2021, 8:41 News

„Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych”.

Gra Redów już zawsze będzie kojarzyć się graczom – i samym developerom – słodko-gorzko. Z jednej strony Cyberpunk jest przecież naprawdę dobrym tytułem, spokojnie mogącym walczyć o miejsce wśród najlepszych gier 2020. Z drugiej – ewidentnie powinien trafić na rynek kilka miesięcy później, ponieważ nawet teraz trudno się w nim nie potknąć o buga (choć, przynajmniej w wersji pecetowej, wywołują one raczej uśmiech niż zgrzytanie zębami).

Ogromne problemy na starszych konsolach doprowadziły do usunięcia produkcji z PS Store'a, a związane z tym spadki wartości akcji stały się podstawą dla szeregu pozwów zbiorowych inwestorów. Nie jest to koniec kłopotów CD Projektu. Jak poinformował Dziennik Gazeta Prawna, sytuacją wokół Cyberpunka zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Małgorzata Cieloch, rzeczniczka prasowa instytucji, mówiła:

Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych. Sprawdzimy jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta.

Oczywiście nie oznacza to wcale, że UOKiK nałoży na CD Projekt karę (sięgającą nawet 10% przychodu ze sprzedaży – a ta jest przecież niebagatelna). W końcu firma umożliwiła dokonywanie zwrotów zawiedzionym graczom i aktywnie wzięła się poprawianie gry. Cyberpunk miesiąc po swojej premierze oferuje też konsolowcom całkiem inne doznania niż w chwili premiery, co może wpłynąć na decyzję urzędu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 12 stycznia 2021, 17:11   mapokl
@arturdzie Mam wrażenie, że jakimś cudem przeczytałeś tylko ostatnie zdanie. To była odpowiedź, do tego, że o pewnych postaciach można mieć tylko dobre zdanie, jako przykład był wymieniony Kościuszko jak i Jan Paweł II. Stąd i cytat o kształceniu młodzieży przez kościół, bo to jedno z efektów działań JP2 (odbiegam od oceny). Co do rozbiorów to nastąpiły one w wyniku powolnego upadku gospodarczego i politycznego Polski trwającego już dłuższy czas oraz faktu, że dla szlachty ważniejsze były włości niż Polska.
wtorek, 12 stycznia 2021, 1:40   arturdzie
@mapokl "Kościuszko ostrzegał przed kształceniem młodzieży przez kościół. " Wzorem dla siebie jest człowiek który dał się sprowokować do powstania kościuszkowskiego i skutkiem był III rozbiór Polski. Ale oj tam, oj tam grunt, że krytykował kościół.
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 22:36   mapokl
@Hagan A ja uważam, że to głupie uważanie. Nie ma świętych krów, ludzie nigdy nie są bez wad. I czynienia z ludzi, podkreślę ludzi, wyidealizowanych posągów jedynie szkodzi. Złe też jest bezkrytyczne patrzenie w przeszłość, jakkolwiek chwalebna ona nie jest, bo sama w sobie jest mało wartościowym i nieosiągalnym celem. A z samozachwytu, nauki na przyszłość czy teraźniejszość nie wyciągniemy, jedynie będziemy powtarzać te same błędy. Aha, no i Kościuszko ostrzegał przed kształceniem młodzieży przez kościół.
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 20:34   DETHKARZ
A co jeśli pracownicy specjalnie wypuścili taki a nie inny produkt po to by dokopać zarządowi, który znęcał się nad nimi przez ostatnie lata?
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 18:17   Hagan
c.d. Oczywiście dostał ode mnie opieprz, co skończyło się dla mnie ostem od Smugga i tłumaczenia na nic się nie zdały. Uważam że w historii polski są postacie takie jak np. Kazimierz Wielki, Sobieski, Kościuszko, Chopin czy Mickiewicz, o których każdy Polak powinien mieć wyłącznie dobre zdanie i JP2 też zaliczam do tej grupy. Już nawiązanie nawet żartobliwe do Smoleńska w tej grze nie przeszkadzałoby mi za bardzo.
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 18:10   Hagan
@freynir Alien Isolation nie podbiło serc zbyt wielu graczy, a jeszcze mniej wie że akcja gry ma miejsce w 2137 roku. Przede wszystkim jednak 21:37 jest to godzina śmierci Papieża 2 kwietnia 2005 roku. Niestety ta liczba jest często wykorzystywana przez patologicznych internautów do szyderstw z Ojca Świętego. Na innych, niemoderowanych forach po prostu odbijam hejt w kierunku hejtera. Tu też próbowałem to zrobić jak jakiś jełop nazwał Papieża obrońcą pedofilów pod Newsem o Metrze Exodus.
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 17:24   taz159357
@Yemeth pomyliły ci się gry, post mówi o cyberpunku 2077, a nie cyberpranku 2069...
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 16:49   freynir
@Hagan- "kod do drzwi, 2137, uważam że nie było potrzeby zadowalać ateistycznych gimbusów"? Możesz rozszerzyć, bo moje jedyne skojarzenie z tym kodem to: https:avp.fandom.com/wiki/2137 .
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 16:41   Yemeth
do dupy z tą grą, te bugi to tam pół biedy, ale braku fabuły, braku klimatu i braku wizji wybaczyć nie można. a, no i obiecywali RPG, a zrobili GTA: Cyborgi
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 15:25   zadymek
Chciałoby się napisać "AHAHA", ale to się już robi nudne, więc dodam tylko
Oby każde ściemniające studio czekały takie problemy.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Cykliczne wydarzenie Valve trwało od 3 do 9 lutego, a że kapnęłam się w ostatniej chwili, nie ograłam nawet połowy tego, co miałam w planach.

Komentarzy:
12

Chodź, pójdziemy razem na spacer.

Komentarzy:
7

Wyczerpującą odpowiedź znajdziesz w ostatnim podlinkowanym klipie. (Ale i tak warto było!).

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z