Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: Aktualizacja 1.2 opóźniona, powodem m.in. niedawny cyberatak na serwery studia

Witold środa, 24 lutego 2021, 17:25 News

Istotny wpływ na wydłużenie się prac ma jednak również sam rozmiar patcha.

Ostatnie miesiące były dla CD Projektu szczególnie ciężkie. Kolejne opóźnienia Cyberpunka, premiera gry, którą szybko przyćmiły doniesienia o poważnych problemach na starszych konsolach, wpadki pijarowe – polskie studio zdecydowanie nie będzie tego okresu wspominać najmilej.

Prawdziwe problemy przyszły jednak dopiero w lutym, gdy serwery firmy padły ofiarą cyberataku. Chociaż firma nie straciła dostępu do wewnętrznych plików, trafiły one w ręce hakerów. Ci z kolei zdążyli je sprzedać za astronomiczną kwotę jeszcze w tym samym tygodniu. Już wtedy podejrzewaliśmy, że wpłynie to na pracę developerów nad poprawkami do Cyberpunka – teraz otrzymaliśmy tego oficjalne potwierdzenie. Jak poinformował CD Projekt we wpisie na swoim facebookowym profilu:

Pomimo dołożenia wszelkich starań, aby Aktualizacja 1.2 ukazała się zgodnie z przedstawionym przez nas harmonogramem, niestety nie jest to aktualnie możliwe. Niedawny cyberatak na infrastrukturę IT naszego studia, jak również skala samej aktualizacji sprawiają, że będziemy potrzebowali nieco więcej czasu.

W porównaniu do wydanych wcześniej łatek, wymiar poprawek i usprawnień, których wprowadzenie zaplanowaliśmy w ramach Aktualizacji 1.2, jest znacznie większy. Jednocześnie chcemy, by efekt naszej pracy nad aktualizacją był przez Was w pełni odczuwalny. Dlatego zdecydowaliśmy o przesunięciu jej wydania na drugą połowę marca.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to informacja, na którą czekaliście. Chcemy jednak, aby aktualizacja, która ostatecznie trafi w Wasze ręce, zawierała wszystko, co zaplanowaliśmy. W miarę postępów będziemy przekazywać Wam kolejne informacje.

Dziękujemy Wam za cierpliwość i wsparcie.

Cyberpunk 2077 otrzyma więc kolejną dużą łatkę dopiero w drugiej połowie marca.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 5 marca 2021, 2:37   Shleizer
@slawek mam uzasadnione wątpliwości, ale nie mam co do tego, że mi zawsze odpiszesz ;)
piątek, 5 marca 2021, 1:15   slawek
@Shleizer - Czyli nie masz wątpliwości że Cyberpunk 2077 jest najlepszą grą końca roku 2020 ?!
czwartek, 4 marca 2021, 19:08   Shleizer
@slawek, udowodniłeś moją tezę, więc w sumie Twoja odpowiedź jest całkowicie zgodna z oczekiwaniami. Reasumując, zgadzasz się z moją racją potrzymując jej prawdziwość swoimi komentarzami ;)
czwartek, 4 marca 2021, 18:31   slawek
@Shleizer - Jak to co? Napisałeś że twoja teza (aj waj, konorizem kaustycznym zalatuje) jest zgodna z moim wywodem czy jakoś tak... Czyli że to ja miałem rację, konsens jest, a ty (jako hipokryta) przyklejasz się do tegoż niczym podmiot liryczny z piosenki Młynarskiego (ale nie z tej o wiolonczelistce). Oczywiście zaraz zaczniesz pisać że mylnie to rozumiem - no ale za to że nie potrafisz klarownie się wypowiadać odpowiadasz ty sam (sama?), nikt inny. Nie musisz czytać uważnie :-L..
czwartek, 4 marca 2021, 15:43   Shleizer
@slawek, Przeczytaj powoli i uważnie co napisałem ;)
czwartek, 4 marca 2021, 13:26   slawek
@Shleizer - Czyli, w skrócie, CDPR jest ok, błędy w Cyberpunku nie mają większego znaczenia, gra jest fajna i cena około 200 PLN jest ok, a to że wymaga sprawnego komputera nie jest zaskoczeniem, choć (być może, bo nie sprawdzałem) zadowoli się nawet czterordzeniowym CPU i 8 GB pamięci RAM czy jakoś tak. A hejt na CDPR generują konsolarze (sprzedawcy i łatwowierni klienci) oraz spekulanci giełdowi i płatne trole. No to cieszę się że zmądrzałeś.
czwartek, 4 marca 2021, 1:02   Shleizer
@slawek Fajnie, że postanowiłeś udowodnić prawdziwość mojej tezy. Gratuluję ;)
środa, 3 marca 2021, 23:41   slawek
@Shleizer - To jak ze szklanką - można pisać że połowa wykrytych błędów została jeszcze nie usunięta, można pisać że usunięto już połowę błędów. A można nawet że mimo jeszcze nie usuniętych błędów... jak się odpali CP2077 to ma się kilka godzin znikniętych z życiorysu tak gra wciąga. Podsumowując - przy całym tym parszywym świecie jaki mamy teraz (szczepionki i ich brak, konieczność zatykania mord, trupy, rozwalone życie i biznesy) - to akurat chłopaki i dziewczyny z CDPR zasługują na szacunek, bo są ok.
środa, 3 marca 2021, 23:32   slawek
@Shleizer - Gdybym od każdego buga w grze - jakiego zauważyłem jako pierwszy - dostawał 1 dolara... to dziś byłbym może nie milionerem, ale trochę kasy byłoby się zebrało. (Nota bene to jest niezły patent na testowanie - płacić za bugi - tyle że cholernie trudno zrobić to uczciwie, rozliczyć z fiskusami, problem jest - poczytaj sobie o czekach Donalda Knuth'a) Więc fakt że trochę plaskfulców jest w Cyberpanku 2077 to jeszcze nie powód do histerii.
środa, 3 marca 2021, 23:24   slawek
@Shleizer - Dla ciebie to z pewnością i wyższa szkoła jazdy, i jakiś straszna trauma. A sprawa jest prosta i dość oczywista - CDPR zarobił całkiem niezłe pieniądze za całkiem dobrą (a może nawet lepszą niż dobra) grę - lecz przy okazji okazało się ile naprawdę są warte konsole. No i sprzedawcy konsol strasznie się wściekają... no jak że to tak! Upraszczam? Trywializuję? Widzę to jednostronnie? Możliwe. Ale chyba nie zaprzeczysz że na świecie są sprzedawcy konsol i że na CP2077 wyszli jak Zabłocki na mydełku

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
0

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z