Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITHogwarts Legacy: Główny projektant odchodzi z zespołu z powodu wzbudzanych kontrowersji

Witold piątek, 5 marca 2021, 16:20 News

Więcej o swojej decyzji powie zaś później w specjalnym filmie.

Erpegowe Hogwarts Legacy powstaje już od wielu lat, o czym wiedzieliśmy na długo przed oficjalną zapowiedzią dzięki wyciekowi gameplayu z 2018. Warner Bros. produkcję pokazało światu dopiero kilka miesięcy temu, ale i tak zdążyło już od tego czasu przesunąć datę premiery na przyszły rok. O grze jest jednak stale głośno z innych powodów.

Wpierw wizerunkowym problemem stała się sama twórczyni uniwersum, J.K. Rowling, która od jakiegoś czasu oskarżana jest o transfobię. Developerzy szybko zaznaczyli, że autorka sagi o Harrym Potterze nie pracuje nad produkcją, a według najnowszych doniesień Avalanche Software* w swoim dziele pozwoli graczom stworzyć transpłciową postać.

W ostatnich tygodniach głośniej zrobiło się za to o postaci głównego projektanta tytułu. Liam Robertson, dziennikarz pracujący m.in. z Did You Know Gaming? czy Nintendo Life, zauważył bowiem, że Troy Leavitt prowadził w przeszłości (ostatni film opublikował dwa lata temu) kanał na YouTubie, na którym m.in. angażował się w głośne Gamergate czy krytykował Feminist Frequency.

W konsekwencji część graczy zaczęła wręcz wzywać do bojkotu Hogwarts Legacy. Choć trudno określić, czy miałoby to jakiś wpływ na ostateczną sprzedaż gry, obecna atmosfera wokół niej na pewno nie cieszyła twórców. Leavitt postanowił więc – jak twierdzi, dobrowolnie – odejść ze studia.

Jak developer jednak zaznaczył, w momencie decyzji czuł się „absolutnie pewny” swojej pozycji w Avalanche Software. Zapowiedział też, że powody rezygnacji wyjaśni w nadchodzącym filmie. O samej grze i zespole ją tworzącym ma zaś do powiedzenia „wyłącznie dobre rzeczy”.

Hogwarts Legacy trafi na rynek w 2022.

*Nie mylić z Avalanche Studios, twórcami m.in. Just Cause.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 8 marca 2021, 18:19   Twiniu
@Demilisz "Zrywali pomniki i rwali bruk Ten z nami Ten przeciw nam
Kto sam ten nasz największy wróg
A śpiewak właśnie był sam"
poniedziałek, 8 marca 2021, 15:17   Demilisz
A niby w jaki sposób był "szkodliwy społecznie"? Zabił kogoś? Zgwałcił? Okradł?
poniedziałek, 8 marca 2021, 13:54   Ad-M
Wysokie stanowiska zajmowane przez osoby szkodliwe społecznie na pewno niczemu dobremu nie służy. Jeśli pan żałuje swoich decyzji to spoko, jeśli odszedł bo poczuł odpowiedzialność za swoje działania też spoko.
poniedziałek, 8 marca 2021, 0:40   Demilisz
@Manchot "Biologiczny argument można by dać dla praktycznie wszystkich podziałów płciowych, które podobnie jak toalety są w ostatecznym rozrachunku tworem tylko i wyłącznie kulturowym." - podział na płcie w zawodach sportowych nie ma nic wspólnego z kulturą, za to dużo wspólnego z tym, żeby kobiety mogły cokolwiek wygrać.
niedziela, 7 marca 2021, 20:23   Demilisz
@AmberMozart - jeśli nie widzisz różnicy między powstrzymaniem się przed zakupem produktu, do czego prawo ma każdy konsument, a robieniem burzy w internecie w celu pozbawienia człowieka pracy to ja nic nie poradzę. Moze kiedyś dorośniesz
niedziela, 7 marca 2021, 12:21   Twiniu
@Manchot to można rzeczywiście zrezygnować z podziału toalet na płcie. Chciałbym jednak zauważyć, że istnieją kobiety, jak J. K. Rowling, którym nie jest wszystko jedno (np. przez traumę z przeszłości) oraz trans płciowym kobietom nie jest wszystko jedno (w końcu chcą koniecznie korzystać z damskich toalet). Sugeruje to, że podział jest pożądany. Na powinna mieć wstęp osoba po pełnej korekcji płci i nie powinna mieć wstępu osoba, która jest kobietą "na słowo honoru".
niedziela, 7 marca 2021, 12:13   Twiniu
@Manchot gorszy standad niż damska. Chodzenie do męskiej toalety nie oznacza, że ktoś przez to jest gorszym człowiekiem. Gdyby oznaczało, byłby to argument za istnieniem dyskryminacji mężczyzn.
A co do kryteriów, które należałoby spełnić, żeby pójść do damskiej toalety - gotowej odpowiedzi nie ma - tutaj trzeba by było przeanalizować wpływ nagromadzenia czyichś cech męskich i żeńskich na komfort psychiczny kobiet korzystających z tej samej toalety co ta osoba. Jeżeli okaże się, że kobietom wszystko jedno
niedziela, 7 marca 2021, 12:06   Twiniu
@Manchot Co do podziału spowodowanego "tylko i wyłącznie" cechami biologicznymi to trochę się zagalopowałem. Sam podział wynika z kultury, ale kryteria tego podziału są w 100% biologiczne, a nie kulturowe. Piszesz, że jesteś za zniesieniem podziału na toalety żeńskie i męskie. Wtedy trans płciowym kobietom nie przeszkadzałoby chodzenie do toalety w której swoje potrzeby załatwiając również mężczyźni, a teraz przeszkadza? To nie jest tak, jak w czasach segregacji w stanach, że męskie toalety mają jakiś
niedziela, 7 marca 2021, 12:00   Twiniu
@Manchot J. K. Rowling jest transfobką. Książka nie dotyczy transseksualistów, bo nie ma tam nic na temat transseksualistów. Wrzucanie osób transpłciowych do jednego wora z facetami, którzy przebierają się za kobiety jedynie dla osiągnięcia satysfakcji seksualnej, a na co dzień funkcjonującymi jako mężczyźni i uważającymi się za mężczyzn nie jest czymś korzystnym dla transpłciowych osób.
niedziela, 7 marca 2021, 11:56   Twiniu
@Manchot "kontekst ma znaczenie" - w tym wypadku nie ma ponieważ książka najzwyczajniej w świecie nie wpisuje się w konteksty, o którym mówisz. Poza tym tym rozumujesz tutaj przy pomocy "błędnego koła". Najpierw argumentowałeś, że J. K. Rowling jest transfobką, ponieważ napisała książkę jeżdżącą na stereotypach dotyczących transseksualnych kobiet. Kiedy pokazałem, że w jej książce nie ma nic na temat transseksualizmu, ty stwierdziłeś, że ksiązka jest transforbiczna, ponieważ

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
0

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z