Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

BioWare: Nowy dyrektor obiecuje odbudować reputację studia

Witold środa, 16 czerwca 2021, 9:58 News

Trzymamy kciucki!

Niewiele było w branży studiów mogących równać się z BioWare pod względem popularności, ale nawet najbardziej bezkrytyczni fani nie zaprzeczą, że twórcy Mass Effectów i Dragon Age'ów znajdują się od jakiegoś czasu w kryzysie. Mass Effect: Andromeda okazał się rozczarowująco przeciętny i w chwili premiery niemiłosiernie zabugowany. Anthem od pierwszych zapowiedzi wzbudzał zaś kontrowersje, szybko zrażając do siebie graczy – choć miał stać się Destiny Electronic Arts, w dwa lata po jego debiucie wydawca podjął decyzję o porzuceniu planów jego rozwoju.

EA postanowiło więc wprowadzić zmiany w firmie. Nowym dyrektorem generalnym BioWare'u został Gary McKay, od grudnia zeszłego roku pełniący tę funkcję tymczasowo. Weteran z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem do zespołu dołączył w styczniu 2020 jako szef działu rozwoju. Jak mówi, jest świadomy siły legendy studia i zamierza odbudować jego reputację:

Swoją karierę w branży rozpocząłem w EA w 1998 roku i ekscytujące było obserwowanie, jak studio i firma rozwijały się na początku. Spędziłem w EA następne siedem lat, zanim ruszyłem dalej. Ale teraz można powiedzieć, że zatoczyłem koło.

Jestem bardzo wdzięczny za tę okazję. Kiedy spędzasz w branży ponad 20 lat, na twojej liście zespołów, z którymi chciałbyś pracować, znajduje się niewielka garstka studiów – a BioWare jest na szczycie mojej listy. To studio wyjątkowe, ponieważ ma niesamowitą historię tworzenia świetnie przyjmowanych gier i uniwersów, które są naprawdę uwielbiane przez wielu fanów. Sukcesem dla mnie byłoby odbudowanie tej reputacji i spełnieniu składanych obietnic co do jakości [naszych gier].

Obiecuje też trzymać się tego, w czym studio ma doświadczenie: 

Skupiamy się na wydawaniu rodzajów gier, na których BioWare zbudowało reputację: wysokiej jakości erpegów na konsole, komputery i sieciowych z bogatą historią, niezapomnianymi postaciami oraz rozległymi światami. Kontynuujemy pracę nad kolejnym Dragon Age i Mass Effect, a w tym roku przypada też dziesiąta rocznica Star Wars: The Old Republic, w którym pojawi się wiele nowego. 

Miłe słowa, choć oczywiście papier wszystko przyjmie. Zachowujemy umiarkowany sceptycyzm i czekamy na nowe informacje dotyczące Dragon Age'a 4 – w końcu to same gry będą najlepszym sprawdzianem dla BioWare.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: BioWare,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 22 czerwca 2021, 14:56   TROLL1987
BioWare wypuszcza Andromedę która nie jest takim sukcesem ? Co robi EA ? Karze studiu robić grę w gatunku o którym pracownicy nie mają zielonego pojęcia w dodatku szybko. Następnie EA jest zdziwione, że gra jest kompletną klapą
czwartek, 17 czerwca 2021, 10:04   Urungulu
Moim zdaniem to ostatnia szansa. BioWare już od ME3 i DA:I pokazywało, że źle się tam dzieje, a Andromeda i Anthem to już smutny obraz rozpadu studia. To przykre, bo sam proces produkcji u nich wygląda na chaotyczny i pozbawiony i wizji, i kontroli. Jakkolwiek nie mam nic przeciwko LGBT i dywersyfikacji w grach, tak odnoszę wrażenie, że u nich ma to postać odhaczania tabelek z popularnymi tematami, zamiast budowania ciekawych postaci i fabuły. Gameplayowo też już nic specjalnego nie oferują.
czwartek, 17 czerwca 2021, 1:49   Maciejka01
Taaaaa, już to widzę.
środa, 16 czerwca 2021, 22:31   Shaddon
@tommy50
Oj, młody, młody... O tym jak wielkie ma znaczenie dyrektor generalny studia świadczą chociażby losy samego BioWare po odejściu Muzyki i Zeschuka. Wiem, że fajnie rzucać guanem w kogoś, kto nie ma możliwości obrony, ale mógłbyś chociaż raz pomyśleć zanim coś napiszesz.
środa, 16 czerwca 2021, 18:19   Celdur
xD
środa, 16 czerwca 2021, 17:07   Wcogram
Po premierze przyszłych gier ich poznamy.
środa, 16 czerwca 2021, 16:02   Poganin
Żeby odbudować reputację studia, to musieliby znowu zacząć robić gry, w których ważna jest fabuła, a nie orientacja seksualna czy identyfikacja płciowa zer i jedynek w kodzie.
środa, 16 czerwca 2021, 14:09   SomekindofDevil
Dzień dobry, na imię mi Janusz przez 20 lat pracowałem w EA i przejmuję właśnie ten interes. Teraz będziemy zarabiać pienionszki jak to dawni było!
środa, 16 czerwca 2021, 13:55   w1ntermu7e
BTW gdzie można znaleźć te wypowiedzi (źródło)?
środa, 16 czerwca 2021, 13:53   w1ntermu7e
Ciekawe co dadzą na 10 lecie TOR'a, bo grze by się przydało trochę więcej kontentu

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

BioWare opuszczają twórcy Mass Effecta i Dragon Age’a

News
piątek, 4 grudnia 2020

bioware-opuszczaja-tworcy-mass-effecta-i-dragon-agea Obaj developerzy pracowali w firmie od ponad 20 lat.

Komentarzy:
21

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…polega na zabraniu mnie do kasyna i czytaniu razem okultystycznych książek. To ty nie wiesz?! 

Komentarzy:
7

A i tak najwięcej emocji wywołał we mnie Saper.

Komentarzy:
2

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
7

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z