Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBlizzard: Z firmy znikają reżyser Diablo 4 i dwóch innych weteranów

Witold czwartek, 12 sierpnia 2021, 8:32 News

Oficjalnych powodów odejścia nie podano.

Activision Blizzard od momentu trafienia do sądu pozwu o dyskryminację i molestowanie nieustannie pozostaje w ogniu krytyki. Powodem jest nie tylko fakt, że w firmie od lat dochodziło do takich sytuacji i nie podejmowano realnych prób, by temu zaradzić, ale także reakcja spółki na oskarżenia. Dopiero protesty pracowników doprowadziły do przeprosin Bobby'ego Koticka i zniknięcia z WoW-a nawiązań do oskarżanego o napastowanie współpracowniczek developera.

To jednak był dopiero początek kryzysu. Krótko później ze stanowiska prezesa Blizzarda ustąpił J. Allen Brack, a ze wspierania e-sportowych imprez zaczęli się wycofywać sponsorzy. Teraz dowiedzieliśmy się o odejściu ze studia kolejnych jego weteranów.

Blizzard potwierdził, że reżyser Diablo IV Luis Barriga, główny projektant poziomów Jesse McCree* oraz projektant WoW-a Jonathan LeCraft od wczoraj nie pracują w firmie. Cała trójka była zatrudniona w Zamieci od 2005/2006.

Oficjalnych powodów odejścia nie podano, ale źródła Kotaku wskazują, że na pewno mają związek ze wspomnianym pozwem i sytuacją w studiu. W świetle braku jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie nie wydaje się te, by developerzy opuścili Blizzard z własnej woli.

*Tak, to od jego nazwiska pochodzi nazwa postaci w Overwatchu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Blizzard,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 14 sierpnia 2021, 7:58   Dantes
Niektórzy marzą o powrocie Blizzard North ale stare dobre czasy już nie wrócą, Blizzard sam sobie jest winny fuzja z Activision ich wykończa ale tak to jest gdy pieniądze są najważniejsze, odnośnie Diablo 4 dobry kierunek artystyczny został obrany jednak średnio jestem zainteresowany projektem, mój kredyt zaufania do Blizzard dawno się skończył.
piątek, 13 sierpnia 2021, 0:08   LordRegis
coś czuje, że Diablo4 będzie powstawać w mękach i bólach przez lata, a jak już wyjdzie, to okaże się niestrawnym potworkiem.
czwartek, 12 sierpnia 2021, 21:24   alistair80
Najlepiej to by było, gdyby mężczyźni zachowywali się jak mężczyźni. Niestety gwałciciele i molestujący (nie mówię o klepnięciu w ramię) to zwykli tchórze, którzy zasługują na najwyższą pogardę. Nie twierdzę, że kobiety nie odstawiają takich rzeczy, jednak w wielu firmach nadal władzę sprawują mężczyźni myślący, że im wszystko wolno. Nie oceniam tu konkretnych sytuacji.
czwartek, 12 sierpnia 2021, 20:38   Shunex
@Quel Ja znam sytuację, gdzie kobieta obmacywała inne kobiety wiec facet macający facetów też może się zdarzyć.
Rzeczywiście zatrudnianie tylko jednej płci nie ma sensu.
Moim zdaniem najlepiej jeżeli płci jest w miarę równo.
czwartek, 12 sierpnia 2021, 19:53   Wcogram
Polak, który też jest jednym z dyrektorów pewnie podskoczy na stanowisku.
czwartek, 12 sierpnia 2021, 12:39   Quel
którzy nie potrafią trzymać wacka w spodniach (niedosłownie). Idąc twoim tokiem rozumowania można by powiedzieć po diabła zatrudniać facetów, którzy stwarzają takie problemy bo jak nastolatkowie nie potrafią zapanować nad popędem. Zamiast tego można by zatrudniać same kobiety i problem by się zakończył. A może po prostu wystarczy zachowywać się tak jak na dorosłego człowieka przystało i traktować współpracowników z godnością na jaka zasługują. Jak widać dla niektórych ten koncept to abstrakcja.
czwartek, 12 sierpnia 2021, 12:33   Quel
I owszem, proces dopiero się rozpocznie, na werdykt(y) sędziego musimy jeszcze troche poczekać ale jednak już teraz wiadomo, ze jest cos na rzeczy. Po pierwsze sam fakt usunięcia Alexa Afrasiabi w czerwcu 2020 roku i to po cichu bez jednej linijki wyjaśnienia. Po drugie kolejne zwolnienia w ostatnich tygodniach. Po trzecie dwa lata śledztwa stanowego zakończone pozwem. Wina nie leży po stronie kobiet i to nie one są problemem matołku (sorry, ale swoim postem zasłużyłeś sobie) tylko po stronie facetów,
czwartek, 12 sierpnia 2021, 12:28   Quel
Druga rzecz to kwestia zarobków, którą poruszyłeś w swoim komentarzu. Blizzard płaci mniej niż średnia zarobków w tej branży - to już było poruszane na ramach prasy, a spowodowane jest tym, ze przez 'kultowość' Blizzarda, wielu ludzi chciało tam pracować by móc się tym później chwalić w CV. Trzecia rzecz to w sumie najgorsze co mogłeś napisać (wracamy do niezatrudniania kobiet 'jak maja problemy'). To już zahacza o zrzucanie winy na poszkodowanego - victim blaming.
czwartek, 12 sierpnia 2021, 12:21   Quel
miało być hashtag1 ale widać hashtag jest kasowany przy publikacji posta
czwartek, 12 sierpnia 2021, 12:20   Quel
@tommy50, proszę cię pisz więcej! Mimo, ze to nie poniedziałek wiec nie ma deprechy związanej z powrotem do pracy po weekendzie to i tak mi dzień rozweseliłeś. Dawaj stary, jesteś mistrzem :D Teraz bardziej serio - wiesz, ze jednym z zarzutów jest częstsze zwalnianie kobiet. Wiesz co by się diablo gdyby w ogóle ich nie zatrudniano? W Kalifornii. W stanie 1 jeśli chodzi o ochronę praw pracowników, a w to wchodzi dyskryminacja ze względu na płeć. Mieli by na karku pozew tak samo jak maja teraz.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Moja kosztowała jeden punkt krwi i miała statystyki 7/7.

Komentarzy:
4

Długo musieliśmy siedzieć jak na szpilkach, wyczekując nowej adaptacji arcydzieła Franka Herberta. Czy teraz, gdy film wreszcie wszedł do polskich kin, warto kupić bilet na Arrakis?

Komentarzy:
15

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z