29.05.2022, 17:45Lektura na 2 minuty

Activision Blizzard: Grupa inwestorów wzywa do głosowania nad odwołaniem dyrektorów

Grupa SOC Investment twierdzi, że większość dyrektorów ubiegających się o reelekcję nie dostrzegła i nie zajęła się „niebezpieczną kulturą pracy” w firmie.


Michał „Perzi” Perzanowski

SOC Investment Group, aktywistyczna organizacja akcjonariuszy, zajmująca się „organizowaniem kapitału pracowniczego w skuteczny głos na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej” już wcześniej krytykowała wysokość wynagrodzenia prezesa Bobby'ego Koticka. Ostatnio domagała się jego usunięcia.

Tym razem organizacja wzywa akcjonariuszy do głosowania przeciwko ponownemu wyborowi sześciu z dziesięciu członków zarządu firmy. Walne zgromadzenie odbędzie się już 21 czerwca.

Kotick, a także Brian Kelly, Robert Morgado, Robert Corti, Barry Meyer i Peter Nolan nie dostrzegli, że „Activision Blizzard przez lata utrzymywał toksyczną kulturę pracy w firmie”. Zarząd nie zajął się tym problemem nawet wtedy, gdy wyszedł on na jaw w pozwie z 2021 roku złożonym przez kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa.

Po złożeniu pozwu przez DFEH, akcjonariusze Activision Blizzard oczekiwali od zarządu sprawiedliwego przywództwa i odpowiedzialności – twierdzi organizacja. To, co otrzymali, to długie milczenie, a następnie „powierzchowne potraktowanie”. Jedyne bowiem, co zrobili sternicy korporacji, to wydanie oświadczenia, które „nie wyjaśniło kwestii sprzed 20 lipca, kiedy to zarząd dowiedział się o problemach w firmie”.


Taki stopień bierności byłby rozczarowujący dla każdego zarządu, ale biorąc pod uwagę powagę sytuacji w Activision, był niewybaczalny


SOC Investment Group

Wymiana Koticka i reszty osób jest postrzegana jako początek większych zmian. Po kolejnych skandalach przyszedł czas na rewolucję w Activision. Czarę goryczy przelał fakt, że Kotick próbował doprowadzić do przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft po zaniżonej cenie, aby uniknąć konsekwencji za liczne nadużycia wobec pracowników.

SOC Investment Group stwierdziła, że „pod nowym i bardziej zróżnicowanym przywództwem, zarząd Activision Blizzard musi zreformować swoje praktyki i procedury nadzoru, aby zapewnić, że kryzys podobny do tego, który obecnie przeżywa firma, nie powtórzy się w przyszłości”.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów125

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane