6
2.12.2022, 10:45Lektura na 2 minuty

Battlefield 2042: EA dalej próbuje reanimować trupa i ogłasza plany na przyszły rok

EA DICE wciąż bawi się w doktora Frankensteina i zamierza rozwijać Battlefielda 2042. Najlepsze jest to, że widać skutki tych działań.


Patryk „Delighter” Żelazny

Battlefielda 2042 pogrzebało wiele nieprzemyślanych przez twórców decyzji, jak na przykład porzucenie kampanii dla jednego gracza. Wiemy już, że developerzy wyciągnęli wnioski i w następnych częściach możemy spodziewać się singla, ale do 2042 już go nie dodadzą, co sugerowało, że skazali go na niebyt. A tu chyba jednak nie. Możemy się śmiać z większości negatywnych ocen na Steamie, ale ostatnie aktualizacje faktycznie zdają się przywracać ostatniego Battlefielda do życia.

EA DICE nie zwalnia w swoim twórczym szale. Piąty sezon gry jest już w drodze i twórcy mają plany na przyszły rok. Wcześniej sądzono, że po czwartym sezonie odłożą już 2042 do kosza, ale najwyraźniej skutki ich działań mogły pchnąć do dalszego rozwoju nieudanej produkcji. Co jeszcze może niektórych nawet zainteresować: w nowym sezonie pojawi się mapa, która będzie niejako upamiętnieniem Battlefielda 4. Więcej szczegółów dotyczących planów na 2023 znajdziecie na oficjalnej stronie gry.


Nasz zespół nadal skupia się na Battlefieldzie 2042. Mamy w nim zarówno weteranów, jak i nowicjuszy, którzy pracują nad swoją pierwszą grą. Łączy ich jednak uwielbienie dla tej serii. W sezonie 5. skupimy się na poprzednich grach i na tym, jak mogą przeniknąć do świata 2042. Nowa mapa sezonu 5. będzie zapomnianym polem bitwy z ery Battlefielda 4. To zarośnięty obszar, pełen roślin i zniszczeń po wojnie w 2042 roku. Zachęci to do łączonych starć piechoty i pojazdów, przez co ważna będzie współpraca z drużyną.


EA DICE

Wracając jeszcze na chwilę do tych widocznych skutków – Battlefield miał start całkiem udany, jeśli chodzi o liczbę graczy. Na samym początku przebito 100 tysięcy, ale szybko zaryto o dno i przez długi czas w Battlefielda 2042 grało około tysiąca osób. Rzecz w tym, że z każdą kolejną aktualizacją udaje się twórcom ściągnąć kolejnych graczy... i nawet ich zatrzymać na dłużej. Jeśli wejdziemy no najnowszego BF-a dzisiaj, będziemy tam mogli spotkać nawet 18 tysięcy osób.

Liczba graczy w Battlefielda 2042 według SteamDB
Liczba graczy w Battlefielda 2042 według SteamDB

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów966

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane