4
13.05.2024, 10:30Lektura na 1 minutę

Blizzard podobno pracuje nad swoim soulslikiem

Ogłoszenia o pracę sugerują inspiracje dziełami FromSoftware.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

W kwietniu na stronie karier Blizzarda pojawiło się kilka ogłoszeń na stanowisko dyrektora kreatywnego, narracyjnego i tak dalej, jednak próżno było szukać, do jakiej gry ci ludzie mieliby być zatrudnieni. Okazuje się, że tym projektem nie jest powstający w tym momencie czwarty sezon Diablo 4, a erpeg w stylu Dark Soulsów. 

Nowe szczegóły w ofertach pracy opisują projekt zbliżony do tytułów FromSoftware, gdzie, cytuję, o potyczkach z legendarnymi bossami gracze będą rozmawiać przez najbliższe dekady. Nie ma jednak co budować napięcia ani wielkiego oczekiwania, bo mnogość ogłoszeń sugeruje, że jest to faza przedprodukcyjna, a Blizzard potrafi anulować tworzone przez siebie gry nawet po 6 latach od startu developmentu.

Przypomnijmy również, że w styczniu Microsoft zwolnił blisko 2 tysiące osób z Activision Blizzard oraz Xboksa. Oczywiście to wszystko w ramach „skoncentrowania strategii, która zapewni zrównoważony rozwój i dostosuje zasoby do priorytetowych zadań”.  


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów445

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze