3.03.2022, 13:51Lektura na 2 minuty

Bloober Team wycofuje swoje gry ze sprzedaży na terenie Rosji i Białorusi

„Chcemy być częścią świata, który nie przymyka oka na podżeganie do wojny”.


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Bloober Team, jak i wielu developerów, zaoferowało pomoc ukraińskim twórcom. Twórcy Layers of Fear ogłosili, że zorganizują płatne staże oraz pomogą ze zdobyciem odpowiednich dokumentów czy polskiego mieszkania. Teraz krakowskie studio postanowiło, że zrezygnuje ze sprzedaży swoich gier – m.in. serii Layers of Fear właśnie, The Medium, Observera czy Blair Witch – na terenie Rosji i Białorusi; jakby w odpowiedzi na apel ukraińskiego wiceministra, Mychajła Fedorowa, aby branża growa zamknęła się na tamtejszych graczy.


Drodzy gracze,

Gdy rosyjska inwazja na Ukrainę trwa, podobnie jak zabijanie cywili i osób broniących, my w Bloober Team postanowiliśmy zaprzestać sprzedaży naszych produkcji w Rosji i w Białorusi na wszystkich platformach. Pracujemy z naszymi partnerami nad zdjęciem gier z tychże sklepów – blokada wejdzie w życie najpierw na Steamie.

Jesteśmy sercami z obywatelami Ukrainy, a to jest jeden z wielu kroków, jakie podejmujemy na drodze do ich wsparcia. Wiemy, że nasza decyzja może zaszkodzić wielu rosyjskim i białoruskim graczom, którzy nie mają wpływu w inwazję, ale naprawdę wierzymy, że każdy krok, który pomoże w powstrzymaniu wojny, jest wart podjęcia go – wlicza się w to okazanie pełnej solidarności z obywatelami Ukrainy poprzez i słowa, i akcje, jak i poprzez wywarcie presji na rosyjskiej i ukraińskiej opinii publicznej.

Wierzymy, że międzynarodowy sprzeciw może coś zmienić. Chcemy być częścią świata, który nie przymyka oka na podżeganie do wojny. I nie pozostaniemy obojętni, kiedy w grę wchodzi ludzkie życie.Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję, tłumaczę, dialoguję, montuję i gdaczę. Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów273

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze