8
8.05.2024, 10:00Lektura na 2 minuty

Branża opłakuje zamknięcie Arkane Austin i Tango Gameworks, a były szef Blizzarda broni tej decyzji

Choć były szef Blizzarda nie zgadza się ze wszystkimi decyzjami Microsoftu, to całkowicie rozumie i broni decyzji o zamknięciu Arkane Austin oraz Tango Gameworks.

Albo to niesprawna klimatyzacja, albo nieskrępowana złość na Microsoft sprawiła, że w biurach korporacji oraz internecie jest niesamowicie gorąco. Zapewne firma nie spodziewała się tak ostrego przyjęcia informacji o zamknięciu Arkane Lyon oraz Tango Gameworks, szczególnie że w stosunku do Japończyków ciężko było słać jakiekolwiek zażalenia, co kilkukrotnie potwierdzało kierownictwo Microsoftu. Ze względu na tak drastyczny obrót spraw były szef Blizzarda postanowił wziąć w obronę Phila Spencera oraz jego świtę.

Długi wpis na platformie X mówi o przyjaźni i bliskiej współpracy, która łączyła i nadal scala Phila Spencera z Mikiem Ybarrą – byłym szefem Blizzard Entertainment. To ma pomóc w wybronieniu decyzji szefa Xboksa. Według niego Spencer zmierzył się z jedną z najtrudniejszych decyzji w karierze i także on przechodzi przez ciężki czas. Wspomniana jest również miłość oraz wsparcie, jakie oferuje swoim współpracownikom.

Postawienie się po stronie Microsoftu nie oznacza, że Ybarra nie rozumie konsekwencji, z jakimi mierzy się teraz firma. W stu procentach zdaje sobie sprawę ze złości społeczności i niezrozumienia decyzji. Dodatkowo podkreśla, że sam nie zgadza się z każdym wyborem dokonanym przez kierownictwo.

Wpis kończy się nadzieją – Mike Ybarra wierzy, że Xbox cały czas ma przed sobą świetlaną przyszłość, a trudna sytuacja, z jaką spotykają się obecnie „Zieloni”, nie przeszkodzi w dążeniu do osiągania sukcesów.

W opozycji do byłego szefa Blizzarda staje aktualnie wielu developerów. Nie trzeba wyjątkowo zagłębiać się w wpisy na X-ie, aby trafić na wypowiedzi ludzi pracujących wcześniej lub aktualnie w największych firmach nad najpopularniejszymi markami. 

Na informację o zamknięciach pod szyldem Microsoftu zareagował również założyciel Tango Gameworks, Shinji Mikami, który w zeszłym roku opuścił szeregi studia

Bardzo lakoniczna wypowiedź, chociaż chyba więcej nie potrzeba w tym temacie dodawać.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów485

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze