21.02.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Bungie: Szef Sony ma zastrzeżenia wobec firmy „z biznesowego punktu widzenia”

Prezes Sony powiedział, że w Bungie jest „miejsce na poprawę z biznesowego punktu widzenia.”


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Podczas sesji Q&A, która odbyła się zaraz po ostatnim sprawozdaniu finansowym Sony, prezes korporacji, Hiroki Totoki, powiedział, że choć był pod wrażeniem umiejętności Bungie jako twórców gier, to ma pewne zastrzeżenia dotyczące aspektu biznesowego amerykańskiej firmy.


Odwiedziłem studia Bungie, odbyłem spotkania z zarządem i zauważyłem, że developerzy byli bardzo zmotywowani, wykazywali się dużą kreatywnością, a także imponującą wiedzą na temat gier-usług. Jednakże czułem również, że z biznesowego punktu widzenia jest miejsce na ulepszenia w obszarach takich, jak wykorzystywanie wydatków biznesowych i przejmowanie odpowiedzialności za harmonogram rozwoju. Mam nadzieję kontynuować dialog i znaleźć dobre rozwiązania.


Hiroki Totoki

Kiedy PlayStation ogłosiło zamiar przejęcia amerykańskiego studia w 2022 roku, twierdzono, że Bungie „będzie nadal działać niezależnie, zachowując możliwość samodzielnego publikowania i docierania do graczy, gdziekolwiek zechcą grać”. Jednak w raporcie IGN stwierdzono, że struktura zarządu firmy jest uzależniona od osiągania przez amerykańską korporację określonych celów finansowych. W przypadku niespełnienia przez Bungie warunków, Sony może zdecydować o rozwiązaniu istniejącego zarządu i przejęciu pełnej kontroli nad firmą.

W październiku zeszłego roku pracownicy Bungie zostali podobno ostrzeżeni o tym, że przychody kształtują się na poziomie około 45% poniżej prognoz na 2023 rok, co tłumaczono spadkiem liczby graczy w Destiny 2. Kierownictwo firmy podobno wdrożyło szeroko zakrojony plan cięć kosztów, w wyniku którego zwolniono 100 z 1200 pracowników studia. Przełożono również premierę nadchodzącego dodatku do Destiny 2 – The Final Shape zadebiutuje 4 czerwca na PC, PlayStation 5 i PlayStation 4, oraz na Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów190

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze