1
22.11.2022, 10:30Lektura na 2 minuty

Call of Duty: Warzone 2.0 przekroczyło próg 25 milionów graczy w 5 dni

Decyzja Activision o wyłączeniu „jedynki” z pewnością dołożyła cegiełkę do sukcesu Call of Duty: Warzone 2.0.


Patryk „Delighter” Żelazny

Sporo sukcesów ostatnio wokół tego Call of Duty. Niedawno doczekaliśmy się całkiem udanej premiery Modern Warfare II – która pobiła rekord i została najszybciej sprzedającą się odsłoną serii. A jednak nie można o niej powiedzieć, że jest to najnowsza część Call of Duty, bo kilka dni temu to miano przejęło drugie Warzone. Choć jeśli chodzi o jego start... to już nie obyło się bez masy problemów i błędów. Mimo to znalazło się całkiem duże grono graczy.

Jak pochwaliło się Activision, Warzone 2.0 zebrał przy sobie ponad 25 milionów osób w zaledwie 5 dni. No i nie można zaprzeczyć, że mamy tutaj do czynienia ze sporym sukcesem. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że cegiełkę dołożył syndrom Overwatcha – serwery pierwszej części zostały bowiem wyłączone na łącznie 12 dni, zaraz przed premierą Warzone 2.0.

No i jeszcze muszę zwrócić uwagę na to, że duża popularność tytułu wpłynęła na problemy z serwerami, co znalazło swoje odbicie w ocenach. Na ten moment na Steamie jest około 9,5 tysiąca opinii i są one w większości negatywne, a gracze narzekają nawet na niemożność dołączenia do gry. Na Metacriticu sprawa wygląda bardzo podobnie, jednak tam recenzji jest znacznie mniej (najwięcej to 40 – na PC).

Skoro jeszcze jesteśmy w rejonach Call of Duty, to przypomnę jeszcze o kolejnym odcinku serialu „przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft”. Otóż Microsoft miał zaoferować Sony 10-leci kontrakt na serię strzelanek, ale najwyraźniej dla japońskiego giganta to wciąż za mało.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów965

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane