1
6.10.2023, 07:30Lektura na 2 minuty

CD Projekt: Adam Kiciński zamierza zrezygnować z funkcji CEO

Adam Kiciński jest związany z CD Projektem od niemal 30 lat. Wkrótce planuje przejść do rady nadzorczej firmy.


Jakub „rajmund” Gańko

Adam Kiciński to jeden ze współtwórców legendy CD Projektu od samego jej zarania, co zapewniło mu tytuł prawdopodobnie jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego gamedevu. Początkowo kierował siecią sklepów firmowych, by następnie objąć stanowisko dyrektora handlowego spółki. Od 2006 roku przewodził CD Projektowi Red, a od 2010 roku pełni funkcję CEO całej spółki. Wczoraj w trakcie prezentacji dla inwestorów Kiciński zapowiedział, że planuje ustąpić z tego stanowiska.

Adam Kiciński potwierdził, że od stycznia przyszłego roku przejmie rolę CSO (Chief Strategy Officer) CD Projektu, a na początku 2025 roku będzie starał się o stanowisko członka rady nadzorczej firmy. Od 1 stycznia 2024 roku współprezesami CD Projektu będą Adam Badowski i Michał Nowakowski.

Wypowiedź Kicińskiego można usłyszeć poniżej od 2:43:30:

Obecny prezes CD Projektu poinformował o swojej decyzji także w specjalnym liście skierowanym do spółki. Wyraził w nim przekonanie, że firma jest dziś mocniejsza niż kiedykolwiek wcześniej i została przygotowana do odnoszenia dalszych sukcesów.


Transformacja, którą CD Projekt przeszedł w ostatnich latach, sukcesy Cyberpunka 2077: Widmo Wolności oraz podstawowej gry w wersji 2.0, pozwalają mi ze spokojem planować kolejny krok zawodowy i przekazanie sterów w nowe, ale w pełni sprawdzone i zaufane ręce.


Adam Kiciński

Jeśli nie jesteście rozeznani w najwyższych szczeblach CD Projektu, to służę krótkim wyjaśnieniem na temat wspomnianych zaufanych rąk. Adam Badowski jest związany z firmą od 20 lat, a w tej chwili pełni rolę Chief Creative Officer. Z kolei Michał Nowakowski to jeszcze przez chwilę Chief Commercial Officer, a jego przygoda z CD Projektem trwa od 2005 roku.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku podobną decyzję o ustąpieniu z najważniejszego stanowiska podjął Marcin Iwiński.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1821

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze