1
29.09.2023, 14:00Lektura na 2 minuty

Cities: Skylines 2 – Premiera na konsole mocno opóźniona, PC bez zmian

Studia Colossal Order i Paradox Interactive doszły do wniosku, że konieczne będzie przesunięcie premiery Cities: Skylines 2 na konsole. Krótko: nie zagramy w 2023 roku.

Cities: Skylines 2 jest chyba najbardziej wyczekiwanym city builderem w tym roku. I przy okazji jedną z największych premier w tym gatunku (już niestety niekoniecznie w tym roku). Nasz redakcyjny kolega Wokulski – przy okazji ogromny fan – z przyjemnością donosił o kolejnych zmianach szykujących się w następcy. W tym o trybie fotograficznym, który w końcu się pojawi, o profilach obywateli wyjętych rodem z Watch Dogs, o ekonomii gry... i tak mógłbym wymieniać znacznie dłużej, ale to już wszyscy wiemy.

Tak jak wiemy, że premiera Cities: Skylines 2 zaplanowana jest na przyszły miesiąc. No, to wciąż prawda, o ile weźmiemy pod uwagę tylko wersję na PC. Jak ogłosili developerzy ze studiów Colossal Order i Paradox Interactive, chcąc dowieźć jak najlepszy jakościowo produkt, będą potrzebować dużo więcej czasu. Dlatego zmuszeni są przesunąć premierę na PS5 oraz Xboksy Series X/S… na wiosnę 2024.

Z racji na dość niekomfortową sytuację, twórcy opisali problem nieco szerzej na swojej stronie. Co prawda dużo więcej się stamtąd nie dowiemy, ale co innego da nam strona z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Tam jest chociażby informacja, że wszelkie zamówienia przedpremierowe na konsolach będą automatycznie zwrócone i ze strony graczy nie jest wymagana żadna dodatkowa akcja. Do tego wersja na PC niezmiennie będzie dostępna od pierwszego dnia w ramach usługi Game Pass.

Przypominam, że teraz już tylko w przypadku PC Cities: Skylines 2 ma premierę zaplanowaną na 24 października. A jeśli chodzi o konsole, to czas pokaże.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze