1
8.04.2024, 13:00Lektura na 1 minutę

Counter-Strike 2: Gracze odblokowali wbudowanego w grę wallhacka

Valve podarowało całkiem zabawną niespodziankę wszystkim graczom Counter-Strike’a 2. Lepiej przez jakiś czas nie uczestniczcie w rankingowych meczach.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Counter-Strike 2 to obecnie jedna z największych gier na rynku. Sieciowa produkcja Valve generuje dla firmy miliony dolarów przychodu oraz przyciąga przed ekrany setki tysięcy graczy, którzy albo rywalizują o najlepsze rangi, albo dopingują swoim ulubionym drużynom w międzynarodowych turniejach, których produkcja to nie lada wyzwanie. Są też i ciemne strony tej popularności – różnej maści oszuści, którzy zalewają co jakiś czas serwery strzelanki.

Gorzej, jeśli do takiego stanu rzeczy doprowadzi sam producent, prawda? Wyobraźcie sobie, że w podobnej sytuacji znajdują się obecnie gracze CS-a. Valve niedostatecznie zabezpieczyło swoją grę i mniej uczciwi użytkownicy znaleźli sposób na uruchomienie wbudowanego w grę wallhacka za pomocą konsoli. Dzięki temu serwery ponownie zalała fala oszustów, skutecznie uniemożliwiających czerpanie przyjemności z rozgrywki. Społeczność zawrzała w internecie, ale chwilowo Valve nie zareagowało na zaistniały problem.

Tam gdzie twórcy nie mogą, tam Faceit pomoże. Na oficjalnym X-owym profilu platformy pojawił się komunikat informujący o nowym exploicie oraz zapewnienie, że odpowiednie rozwiązania zostaną podjęte. Oczywiście chodzi o serię banów dla tych bardziej „cwanych”. Dodatkowo Faceit ogłosił, że pracuje nad tym, aby załatać problem za pomocą autorskiej łatki.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów372

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze