2
19.02.2024, 15:30Lektura na 2 minuty

Crazy Taxi: Sega odkurzy kultową markę grą AAA

Sega powróci do swych flagowych marek z przytupem, oferując nową odsłonę Crazy Taxi w postaci gry AAA. Przynajmniej nie próbuje przegonić pod tym względem Ubisoftu.


Adam Kołodziejczyk

Dwa lata temu dowiedzieliśmy się, że Sega planuje powrócić do swoich kultowych marek, a konkretnie do Crazy Taxi i Jet Set Radio. Jak okazało się w zeszłym roku, powrót ten ma o wiele większą skalę i rebootów doczekają się także inne produkcje Segi. To jednak nie wszystko, bo nie tylko liczba powrotów może być zaskakująca, ale i ich wielkość.

Pracownicy Segi w wywiadzie dla Japan Times uchylili rąbka tajemnicy odnośnie do tego, czego możemy się spodziewać po nadchodzących tytułach japońskiej firmy. Dowiedzieliśmy się między innymi, że założone w 2021 roku studio w Sapporo pracuje nad grami AAA, z czego jedną z nich jest produkcja z serii Crazy Taxi.


Jesteśmy odpowiedzialni za tytuły, takie jak Phantasy Star Online 2: New Genesis i Hatsune Miku: Colorful Stage! tworzone we współpracy z zespołami w Tokio i za granicą. Bierzemy także udział w produkcji gier AAA, w tym Crazy Taxi.


Niektórzy mogliby pewnie pomyśleć, że może w tym przypadku wcale nie trzeba tworzyć aż tak wysokobudżetowej produkcji, ale patrząc na ostatnią wypowiedź szefa Ubisoftu, Yvesa Guillemota, trzy A to jeszcze wcale nie tak dużo. Miło byłoby jednak, gdyby prezesi wielkich studiów growych nie robili z zapowiadania gier konkursu ziewania. Niemniej nie da się ukryć, że plany wydawnicze Segi są naprawdę ambitne i już wkrótce otrzymamy dzięki temu całkiem sporą dawkę gier. Wciąż jednak w kontekście kolejnej odsłony Crazy Taxi pozostaje nam jedynie krótki trailer z ubiegłorocznego The Game Awards, na którym Sega zaprezentowała swoje nadciągające produkcje.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów158

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze