5
31.08.2023, 08:45Lektura na 2 minuty

Cyberpunk 2077 bez szans na więcej dodatków. CD Projekt ponownie wyjaśnia

CD Projekt Red podał jeszcze jeden powód decyzji, by Phantom Liberty stanowiło jedyne rozszerzenie Cyberpunka 2077.


Jakub „rajmund” Gańko

Nadchodzące wielkimi krokami Phantom Liberty będzie jedynym rozszerzeniem Cyberpunka 2077 – to już wiemy od momentu jego ogłoszenia. CD Projekt Red tłumaczył dotąd taką decyzję chęcią skupienia się na Orionie, czyli planowanym już sequelu przygód V w Night City. Jednak na wczorajszej sesji Q&A z inwestorami, po ogłoszeniu najnowszych wyników finansowych firmy, padło ciekawe pytanie o to, jak duża sprzedaż Phantom Liberty skłoniłaby Redów do przygotowania kolejnego dodatku.

Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt odpowiedzialny za rozwój biznesu, potwierdził, że klamka zapadła i nie ma szans na to, by Cyberpunk 2077 dostał jeszcze jedno rozszerzenie. Jednym z głównych powodów jest zmiana silnika, z którym CD Projekt Red wiąże swoją przyszłość.


Tak jak zapowiedzieliśmy już dawno temu, nie będzie drugiego czy trzeciego dodatku. To będzie jedyne rozszerzenie i nie ma to nic wspólnego ani z liczbami, ani z tym, jak bardzo zadowalająca będzie sprzedaż. Tak naprawdę to decyzja technologiczna. To ostatni raz, kiedy korzystamy z Red Engine'u, przynajmniej w tej chwili i w najbliższej przyszłości. Jak wiecie, teraz działamy na Unreal Enginie autorstwa Epica. To był jeden z głównych powodów stojących za decyzją o ograniczeniu się do jednego dodatku.


Ta obszerna wypowiedź nie pozostawia chyba żadnych dalszych wątpliwości. Już w zeszłym roku CD Projekt Red podpisał umowę z Epic Games na 15 lat i potwierdził, że Wiedźmin 4 będzie wykorzystywał Unreal Engine 5. Z tej samej technologii skorzysta także remake pierwszego Wiedźmina. Redzi mają brać czynny udział przy rozwoju tego silnika, a biorąc pod uwagę liczne problemy z Cyberpunkiem 2077, decyzja o przesiadce technologicznej wydaje się być całkiem zrozumiała.

Pozostaje nam więc cierpliwie czekać na Phantom Liberty, które trafi na rynek już 26 września 2023. Przypominam, że dodatek będzie dostępny wyłącznie na pecetach oraz konsolach obecnej generacji, czyli PS5 i Xbox Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1828

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze