7
23.01.2023, 08:30Lektura na 2 minuty

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty z największym budżetem w historii dodatków CD Projektu Red

CD Projekt Red potwierdził, że Phantom Liberty będzie miało największy budżet ze wszystkich dotychczasowych dodatków studia.

Dzięki sukcesowi anime „Cyberpunk: Edgerunners” ostatnia gra CD Projektu Red mogła doświadczyć istnego renesansu popularności. Doszło nawet do tego, że Cyberpunk 2077 pojawił się na koniec roku m.in. na liście najchętniej pobieranych gier z PS Store'u. To wymarzona sytuacja przed wydaniem jedynego dużego dodatku do gry, czyli zapowiedzianego we wrześniu zeszłego roku Phantom Liberty. Rozszerzenie to od początku było przedstawiane nam jako coś na miarę Serc z Kamienia oraz Krwi i Wina, czyli pamiętnych dodatków do Wiedźmina 3.

Marek Bugdoł z działu relacji inwestorskich grupy CD Projekt przyznał w rozmowie z serwisem Parkiet, że prace nad Phantom Liberty postępują zgodnie z planem, a także że będzie to największy dodatek w historii studia pod względem budżetu. Pierwotnie w opublikowanym artykule zabrakło wzmianki o budżecie, przez co mogliśmy śmiało zakładać, że rozszerzenie przerośnie wspomniane Serca z Kamienia czy Krew i Wino także pod względem rozmiarów i zawartości. Sprawę doprecyzował jednak Radek Grabowski, odpowiedzialny za globalny PR CD Projektu Red, gdy wiadomość podchwyciły zagraniczne media:

Z pewnością nie bez wpływu na duży budżet Phantom Liberty pozostaje kwestia zaangażowanych w nie gwiazd (w tym powrót Keanu Reevesa). Przypominam, że jedną ze stacji radiowych w dodatku poprowadzi postać grana przez Sashę Grey, a na The Game Awards 2022 ogłoszono, że w jedną z głównych postaci rozszerzenia, agenta Solomona Reeda, wcieli się Idris Elba. Sławę brytyjskiemu aktorowi przyniosły występy w serialach „Prawo ulicy” oraz „Luther”. Od tamtej pory pojawił się m.in. w uniwersum Marvela jako Heimdall oraz w roli Bloodsporta w „The Suicide Squad”.

Na tę chwilę data premiery Phantom Liberty pozostaje nieznana. Dodatek ma się jednak ukazać jeszcze w tym roku i ominie konsole poprzedniej generacji.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1335

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane