5
20.10.2022, 08:00Lektura na 2 minuty

Cyberpunk 2077: Renesans popularności po 4 tygodniach wciąż trwa

CD Projekt Red pochwalił się liczbą aktywnych graczy w Cyberpunka 2077.


Jakub „rajmund” Gańko

Zastanawialiście się może, co tam ostatnio słychać w Night City? Wszyscy wiemy, że po premierze anime „Cyberpunk: Edgerunners” zainteresowanie grą wzrosło do najwyższych poziomów od czasu feralnej premiery, ale to było kilka tygodni temu. Wygląda jednak na to, że popularność Cyberpunka 2077 nie przemija. CD Projekt Red pochwalił się bowiem właśnie kolejnymi ciekawymi danymi.

Mianowicie poziom miliona aktywnych graczy dziennie jest wciąż utrzymywany już od czterech tygodni. Twórcy zauważają, że Night City wciąż kwitnie i dziękują fanom za okazane wsparcie.

Po tym, jak „Cyberpunk: Edgerunners” zbawiennie wpłynęło na odbiór Cyberpunka 2077, można by było oczekiwać, że CD Projekt Red będzie chciał kontynuować produkcję anime, jednak według niedawnych słów japońskiego przedstawiciela firmy nie jest to wcale tak oczywiste. Serial został pomyślany jako zamknięta historia, więc raczej nie mamy co liczyć na klasyczny drugi sezon, ale inne opowieści osadzone w tym samym uniwersum... Chyba nie tylko ja bym chętnie obejrzał np. produkcję przybliżającą działalność Trauma Teamu albo coś o gangu Voodoo Boys.

Na razie jednak pozostaje nam czekać na jedyny planowany dodatek do Cyberpunka 2077, czyli Phantom Liberty, a w (zapewne znacznie) dłuższej perspektywie: pełnoprawny sequel skrywany pod kryptonimem Orion.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1850

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze