1
18.10.2022, 13:45Lektura na 2 minuty

„Cyberpunk: Edgerunners” – CD Projekt Red o możliwościach kontynuacji

Japoński przedstawiciel CD Projektu Red wypowiedział się na temat planów na ewentualną kontynuację anime „Cyberpunk: Edgerunners”.

O ciepło przyjętym anime „Cyberpunk: Edgerunners” napisaliśmy już chyba wszystko: b-side wystawił mu w swojej recenzji 10/10, ja dla odmiany czegoś tam się czepiałem, ale nie żeby mi się nie podobało. Serial zaowocował też drugą młodością gry Cyberpunk 2077, więc naturalną koleją rzeczy byłaby zapowiedź jakiejś kontynuacji, prawda?

Ale każdy, kto oglądał to anime, raczej się zgodzi, że to zamknięta historia, której niepotrzebny klasyczny drugi sezon. Co innego zupełnie inna produkcja osadzona w Night City, w końcu to dość duże uniwersum. W podobnym tonie wypowiedział się na łamach Famitsu Satoru Honma, country manager CD Projektu Red w Japonii.


Żeby była jasność: „Cyberpunk: Edgerunners” było planowane jako zamknięta całość, więc nie ogłosimy nagle, że pracujemy już nad drugim sezonem. Nawet gdybyśmy mogli stworzyć w przyszłości więcej anime, nie wiem, czy byłby to drugi sezon „Edgerunners”, czy też coś zupełnie innego.


Sequel Cyberpunka 2077 został już oficjalnie potwierdzony, więc wydaje mi się, że i kolejne anime osadzone w tym świecie to tylko kwestia czasu. Bardzo pozytywne przyjęcie „Edgerunnersów” oraz poprawa wizerunku całej marki zdają się być wystarczającymi powodami, by iść dalej w tym kierunku. Zresztą Honma też chętnie kontynuowałby produkcję.


Osobiście chciałbym kontynuować współpracę z japońskimi studiami i wyprodukować w przyszłości więcej anime, poniekąd ze względu na bardzo pozytywne reakcje. (...) Ludzie mówią, że to anime dało CD Projektowi Red drugą szansę. Jesteśmy bardzo wdzięczni studiu Trigger, że możemy teraz cieszyć się historią V i Johnny'ego Silverhanda po seansie anime.Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1876

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze