5
29.09.2022, 08:30Lektura na 2 minuty

Cyberpunk 2077: CD Projekt Red chwali się wynikami sprzedaży

Dobrych wieści związanych z Cyberpunkiem 2077 ciąg dalszy. CD Projekt Red informuje, że gra przekroczyła barierę 20 mln sprzedanych egzemplarzy.


Jakub „rajmund” Gańko

W ostatnich tygodniach ciągle słyszymy dobre rzeczy o Cyberpunku 2077. Po premierze ciepło przyjętego anime „Cyberpunk: Edgerunners” gra CD Projektu Red przyciąga ponad milion graczy dziennie, a nawet pobiła rekord popularności Wiedźmina 3 na Steamie. Wśród tych informacji nie zabrakło częstych komentarzy z pytaniami o to, jak przygoda w Night City radzi sobie pod względem sprzedażowym.

Tego też się właśnie dowiedzieliśmy i ku zdziwieniu zupełnie nikogo, to także okazuje się dobra wiadomość. CD Projekt Red poinformował o przekroczeniu progu 20 mln sprzedanych egzemplarzy na wszystkich platformach. Pamiętajmy, że 8 mln z tej liczby zamówiono jeszcze przed premierą gry.

To oznacza, że od kwietnia tego roku Cyberpunk 2077 znalazł kolejne 2 mln nabywców, wtedy bowiem CD Projekt Red informował o 18 mln sprzedanych kopii. Dla porównania dane z kwietnia mówiły także, że wszystkie gry o Wiedźminie sprzedały się jak dotąd w ponad 65 mln kopii, z czego Dziki Gon odpowiada za ponad 40 mln.

20 mln to oczywiście doskonały wynik dla Cyberpunka 2077, szczególnie w obliczu jego licznych problemów i katastrofalnej premiery, która nie zapowiadała takich sukcesów. Nie ma nawet co przypominać przedpremierowych prognoz analityków, które zakładały, że gra sprzeda się w nakładzie 20 mln w samym roku premiery, a kolejne lata tylko będą windowały ten wynik do kosmicznych liczb, porównywalnych choćby z Red Dead Redemption 2 (które ma na liczniku 45 mln egzemplarzy).


Świetlana przyszłość Cyberpunka 2077

W ostatnich miesiącach marka Cyberpunka odzyskuje blask i nikt raczej nie będzie zdziwiony, jeśli nas jeszcze w przyszłości zaskoczy. Gra ma wciąż w perspektywie kolejne patche (już tylko dla wersji na PC, PS5 i XSX), a także duży dodatek Phantom Liberty zaplanowany na przyszły rok.

A CD Projekt Red przekonuje, że jest wciąż zobowiązany rozwijać ten świat dalej, więc pewnie prędzej czy później doczekamy się także kolejnej, pełnowymiarowej gry osadzonej w Night City. Ale w pierwszej kolejności czeka nas zapewne powrót Wiedźmina.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1874

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze