2
6.02.2024, 16:26Lektura na 2 minuty

Cyberpunk „Orion” rośnie w siłę. Zatrudniono twórców Diablo 3, Control czy z BioWare

CD Projekt Red chwali się, że w czasach zwolnień zatrudniło w amerykańskim studiu garść utalentowanych twórców. Dołączają do prac nad Cyberpunkiem Orion, kontynuacją Cyberpunka 2077.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Po premierze Cyberpunka 2077 CD Projekt Red przeszedł szereg zmian. Jedną z nich jest otwarcie nowego studia w amerykańskim Bostonie. Trwają tam właśnie prace nad zupełnie nowym Cyberpunkiem kryptonim Orion. Przenieśli się tam m.in. reżyserzy gry Pawel Sasko i Gabriel Amatangelo oraz najwięksi weterani pracujący nad Widmem Wolności. Teraz Redzi chwalą się zatrudnieniem tam kolejnej transzy utalentowanych twórców.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Diablo 3, Control, Star Wars: The Old Republic...

Lista robi wrażenie. Otwiera ją Dan Hernberg. Nowy producent wykonawczy Cyberpunka „Orion” pracował w przeszłości w Blizzardzie oraz Amazon Games. Ma na koncie nadzór m.in. nad Diablo 3 i Apex Legends. Ryan Barnard (Massive Entertainment, Ubisoft, IO Interactive) obejmie fotel dyrektora ds. designu gry. Alan Villani zajmie się z kolei inżynierią. Pracował przy wielu tytułach WB Games, w tym serii Mortal Kombat.

Bardzo silnie wyglądają nabytki do drużyny scenopisarskiej. Główną pisarką sequela Cyberpunka 2077 zostanie Anna Megill. Nie kojarzycie? To wymienię tylko, że zajmowała się Controlem, Dishonored, Assassin's Creedem, Avatarem Ubisoftu czy nadchodzącą grą z serii Fable. Wspomoże ją Alexander Freed, pisarz o 15-letnim doświadczeniu w BioWare (Star Wars: The Old Republic) oraz innych firmach, w tym Wizards of the Coast odpowiedzialnym za Dungeons and Dragons.

Wygląda na to, że ten zespół wcale nie jest już taki mały. Data premiery to jednak wciąż odległe mrzonki.


Kontekst

Równolegle CD Projekt pracuje intensywnie nad nowym Wiedźminem. Ostatnio gdy sprawdzaliśmy, oddelegowano do niego już połowę firmy. Wiele wskazuje na to, że niezwykle ambitna ekspansja i jej dalekosiężne plany mają prawo się udać. Możemy raczej pożegnać czasy, w których Cyberpunk 2077 oznaczał przerwę w tworzeniu Wiedźminów i na odwrót.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze