Czy na powerbanku można odpalić Dooma? Jeszcze jak [ZOBACZ WIDEO]
![Czy na powerbanku można odpalić Dooma? Jeszcze jak [ZOBACZ WIDEO]](https://cdaction.pl/wp-content/uploads/2025/08/22/7de48ff8-ba3b-44d7-b634-24fb7b9d50ee.png)
Jak wiadomo, możliwość uruchomienia klasycznego tytułu id Software na wymyślnych sprzętach to od lat powracający żart. Gracze niedawno odpalili kultową strzelankę na budziku Nintendo, a Limited Run Games wydało nawet reedycję dwóch pierwszych odsłon „Zagłady” w ramach Will It Run Edition – z pudełkiem, na którym możemy… zagrać w Dooma. Dziś z kolei dowiedzieliśmy się, że niejaki Aaron Christophel uruchomił shootera na powerbanku i wygląda na to, że da się w niego nawet jako tako grać. Przynajmniej jeśli chodzi o płynność animacji.
Stacja ładująca ma 8 MB pamięci SDRAM i 16 MB pamięci flash, a nad portami USB znajduje się ekran. Dla porównania: typowa maszyna do grania z 1993 roku (czyli z czasów premiery Dooma) dysponowała 2 MB RAM-u i 100 MB przestrzeni dyskowej. Po skonfigurowaniu urządzenia udało się uruchomić grę w trybie okienkowym – i działa ona zaskakująco dobrze.
Powerbank ma wbudowane pokrętło, które można również wciskać. Christophel obraca je, by rozglądać się, a wciska, żeby strzelać i otwierać drzwi. Jednoczesne wciskanie i obracanie pozwala z kolei poruszać się na boki.