1
21.11.2023, 15:30Lektura na 2 minuty

Destiny 2 z najmniejszą liczbą graczy na Steamie w historii

Destiny 2 pobiło właśnie antyrekord liczby jednocześnie zalogowanych graczy na Steamie. Pierwszy raz tak słabo od 4 lat.


Patryk „Delighter” Żelazny

Podczas gdy bardzo powoli zbliżamy się do premiery ostatniego DLC do Destiny 2 (znamy szczegóły), gracze przez chwilę mieli frajdę przez ogromnego buga, którego mogli wykorzystywać bez ryzyka wyrwania banicji. Co innego niestety tyczyło się developerów, wśród których doszło do cięcia etatów, i to wcale nie takiego małego.

I tak samo jak skurczyła się liczba par rąk do pracy w studiu, tak samo nieźle zmniejszyła się liczba graczy bawiących się w Destiny 2. Do takiego stopnia, że w zasadzie jest to najniższy zarejestrowany wynik, swojego rodzaju antyrekord, jak pokazuje SteamDB. Niestety nie mamy wglądu do dwóch pierwszych lat istnienia produkcji, ale możemy chyba założyć, że im bliżej gra jest swojej premiery, tym lepiej sobie radzi (zwykle). Niemniej licząc od 2019 roku, liczba graczy w Destiny 2 na Steamie wahała się od około 70 tysięcy aż do 180 tysięcy. Aktualnie ten trend spadł do około 30 tysięcy, największego dna sięgając 17 listopada, wtedy jednocześnie bawiło się zaledwie 18 580 osób.

Trudno powiedzieć, co jest przyczyną takiego spadku, jednak ostatni szczyt graczy był zarejestrowany 31 sierpnia i wyniósł 145 tysięcy, od tamtej pory wykres tylko leci w dół. Może to częściowo odpowiedź na spore zwolnienia w firmie, a może powód jest inny i trend odwróci się po premierze dodatku Ostateczny Kształt, która zaplanowana jest na 27 lutego 2024 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze