2
13.10.2022, 11:30Lektura na 2 minuty

Don't Nod: Twórcy Life is Strange planują wydać 8 gier do 2025 roku

Twórcy Life is Strange mają napięty plan wydawniczy. Planują wypuścić aż 8 produkcji, a to wszystko w ciągu najbliższych 3 lat.

Life is Strange, Vampyr, Twin Mirror, Remember Me – to tylko niektóre gry, które wyszły spod dłuta Don't Nod. Studio powstało w 2008 roku, a pierwszą grę (wspomniane Remember Me) wydało pięć lat później przy współpracy z Capcomem. Zaledwie dwa lata później ukazało się Life is Strange, fenomenalna produkcja, która ma we mnie wiernego fana w zasadzie od samego początku.

Pomimo wciąż niedługiego wieku, wygląda na to, że Don't Nod ma swój plan wydawniczy wypchany po brzegi na następne 3 lata; w tym czasie zamierza wypuścić aż 8 gier. 5 z nich będzie produkcjami samego Don't Nod, jedna powstanie we współpracy z Focus Entertainment, a 2 kolejne stworzą inne studia, ale zostaną wydane przez francuskiego developera. Żeby nie było: są to informacje opublikowane przez sam Don't Nod.

Niestety nie wiemy jeszcze kompletnie nic o powstających tytułach. Dwa studia, których gry zostaną wydane, to Tolima oraz Tiny Bull. Mamy też niejako pewność, że żadna z nadchodzących gier nie będzie kontynuacją Life is Strange, ponieważ marką zajmuje się teraz Deck Nine – twórcy spin-offa Before the Storm i zeszłorocznego Life is Strange: True Colors.

Samo Don't Nod żyje teraz grą Gerda: A Flame in Winter, która miała swoją premierę 1 września.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze