1
24.11.2023, 10:45Lektura na 2 minuty

EA Sports FC 24: Darmowa aktualizacja z UEFA Euro 2024 zapowiedziana

Latem przyszłego roku, wraz z samym Euro 2024, do EA Sports FC 24 zawita poświęcony wydarzeniu darmowy patch.

Wydawałoby się, że koniec współpracy Electronic Arts z Fifą może mocno odbić się na sprzedaży ich gier o piłce nożnej. Obawy rozwiał bardzo zadowalający wynik, jaki EA Sports FC 24 wykręciło w tydzień premierze. Firma przyznała wręcz, że nie spodziewała się aż tak dużego sukcesu. Tytuł dodatkowo był najlepiej sprzedającą się grą października w Europie, o czym pisał portal Gameindustry.biz, pokonując m.in. Assassin's Creed: Mirage i Marvel's Spider-Man 2. Nie obyło się jednak bez słów sceptycyzmu, do których dołączył się redakcyjny kolega Ninho, który nie dopatrzył się w produkcji wielu zmian względem poprzednich części.

Podtrzymanie zainteresowania tak dużej grupy graczy jest nie lada wyzwaniem, ale EA Sports najwyraźniej ma kilka argumentów, by przy tytule zostać. Jednym z nich jest ogłoszona współpraca firmy z UEFA w ramach Euro 2024. Wraz z rozpoczęciem oficjalnych rozgrywek latem 2024 roku gracze EA Sports FC 24 otrzymają darmową aktualizację poświęconą Mistrzostwom na Starym Kontynencie. Ponadto jeżeli do 16 stycznia zagracie EA Sports FC 24 lub EA Sports Mobile, otrzymacie jedną z kart gwiazd Euro w Ultimate Team, w których znajdują się między innymi Jack Grealish, Ousmane Dembélé czy Virgil van Dijk.

Przy okazji zapowiedziano także kolejną odsłonę e-sportowego turnieju UEFA eEURO. Tym razem gracze będą mierzyć się w EA Sports FC 24, a nie w Pro Evolution Soccer (obecnie eFootball), jak miało to miejsce wcześniej. Pierwsza edycja rozpoczęła się w 2020 roku, w której zwycięzcami zostali Włosi. W 2021 roku zaś polski duet składająca się z Jana "Jancio" Wójcika oraz Mikołaja "TheOnly1Ziko" Ziętka dobrnął do finału, w którym ostatecznie wygrali Serbowie 3-1. Podobnie jak samo Euro 2024, e-sportowe zmagania rozpoczną się latem 2024 roku. UEFA nie podała jeszcze informacji, jakie drużyny staną wtedy na murawie.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów110

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze