1
2.11.2023, 11:45Lektura na 2 minuty

EA Sports FC 24: Wyniki gry przekroczyły oczekiwania EA

Studio chwali się wynikami EA Sports FC 24, jak i reszty gier z marki EA Sports.

EA Sports FC 24 udowadnia, że FIFA w tytule wcale nie jest potrzebna, by piłka nożna od Electronic Arts sprzedawała się wyśmienicie. Koniec współpracy firmy z Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej doprowadził do rebrandingu marki. I choć za nią nie poszła fala zmian w samej rozgrywce (co opisywał w swojej recenzji nasz kolega Tomasz „Ninho” Lubczyński), nie przeszkodziło to w zdobyciu sporej rzeszy graczy.

Już w pierwszym tygodniu w EA Sports FC 24 odpaliło w sumie 11.3 miliona graczy. Podobną liczbą pochwalić się mogło EA Sports FC Mobile, które zostało pobrane ponad 11 milionów razy w 10 dni od jej premiery. Tym razem, w świeżym raporcie za drugi kwartał roku fiskalnego 2024, upubliczniono aktualizację tej pierwszej liczby. Cztery miesiące od debiutu EA Sports FC 24 miało już 14.5 miliona aktywnych kont. CFO firmy, Stuart Canfield, stwierdził, że ten wynik „zdecydowanie przerósł nasze [Electronic Arts - dop. red] oczekiwania” Choć po prawdzie ta aktywność może być równie dobrze odpaleniem gry na 10 minut w abonamencie EA, to nie można odmówić produkcji zgromadzenia pokaźnej grupy odbiorców.

Nie są to bynajmniej jedyne liczby, którymi firma chwali się w swoim raporcie. Inną serią spod szyldu EA Sport, która poradziła sobie lepiej, niż zakładano, był Madden NFL. Przychody z niej zwiększyły się o 6%, wydane zaś w sierpniu Madden NFL 24 ma średnio 10% więcej graczy w tygodniu niż poprzednia odsłona. EA podało również, że 73% przychodów firmy pochodziło z gier live-service.

Przed nami jeszcze dwa kolejne sportowe tytuł od Electronic Arts. Pierwszy z nich, EA Sports WRC, stworzony został przez Codemasters, znane choćby z gier na licencji Formuły 1 oraz paru części GRID. Tytuł będzie miał swoją premierę dosłownie jutro na PC, PS5 i Xboksach Series X/S. Drugą grą będzie mobilne EA Sports FC Tactical. Spin-off EA Sports FC ma kłaść nacisk na taktyczną stronę piłki nożnej. Zamiast meczów w czasie rzeczywistym czeka na nas tryb turowy, a także, jak twierdzą sami twórcy, „hiperrealistyczne doświadczenia wizualne”. Produkcja ma wyjść wiosną 2024 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów145

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze