15.03.2024, 09:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Embracer i Saber Interactive wciąż mogą współtworzyć remake Knights of the Old Republic

Jednak projekt Embracera i Saber Interactive, według CEO tego pierwszego, wciąż wymaga sporo czasu.

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic już od długiego czasu miał problemy. Dość powiedzieć, że naprzemiennie dostawaliśmy informacje o wstrzymaniu projektu, a później potwierdzenia, że jednak wciąż powstaje. Sprzedanie przez Embracera Saber Interactive, odpowiedzialnego za remake, rodziło pytania o przyszłość gry. Jak się okazuje, ma być on nadal współtworzony przez obie firmy, choć na efekty tej wspólnej pracy możemy jeszcze długo poczekać.

Wczoraj odbyło się spotkanie inwestorów Embracera z jego CEO, Larsem Wingeforsem, które dotyczyło sprzedaży Saber Interactive. W dość lakoniczny sposób dowiedzieliśmy się z niego, co stanie się z remakiem Knights of the Old Republic. W rozpisce współtworzonych projektów wymieniona została „wcześniej ogłoszona gra AAA na podstawie dużej licencji”. Gdy padło pytanie, czy tym projektem jest KotOR (25. minuta konferencji), Wingefors nie mógł udzielić komentarza. Jak twierdzi dziennikarz Bloomberga, Jason Schreier, który wcześniej pisał o możliwej sprzedaży Sabera, sprawa jest dość jasna.

Schreier uważa, że „grą AAA na podstawie dużej licencji” musi być remake Star Wars: Knights of the Old Republic. Potwierdził również, że będzie on wciąż tworzony przez Saber Interactive. Wiemy także, kiedy mielibyśmy spodziewać się wydania gry, a właściwie kiedy to nie nastąpi. Jeden z pytających chciał dowiedzieć się, czy wspomniany projekt na dużej licencji wyjdzie w ciągu 12 miesięcy lub później (24. minuta konferencji). Wingefors odpowiedział w taki sposób:


Nie, uważam, że ten typ gry potrzebuje głębokiej miłości i respektu, więc nie wchodząc w szczegóły, wydaje mi się, że zostało jeszcze trochę czasu przed wydaniem gry.


Choć CEO Embracera nie udzielił tu jednoznacznej odpowiedzi, to patrząc po problemach, jakie miewał remake KotOR-a, można się spodziewać, że do premiery jeszcze długa droga.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów174

Obserwujących1
Star Wars: Knights of the Old Republic
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.3
Platformy
PC, iOS
Gatunek
RPG
Producent
BioWare
Star Wars: Knights of the Old Republic

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze