2
29.11.2023, 11:15Lektura na 2 minuty

Embracer potwierdza zamknięcie studia twórców TimeSplitters

Szanse dalej są, ale jednak studio Free Radical Design faktycznie może doczekać się rychłego zamknięcia, za to my możemy nie dostać nowej odsłony serii TimeSplitters.

W pierwszej połowie listopada informowałem, że studio Free Radical Design – odpowiedzialne za serię TimeSplitters – może podzielić los twórców Saints Row i zostać zamknięte w ramach restrukturyzacji prowadzonej przez Embracer Group. Mamy już oficjalne stanowisko giganta i niestety nie przynoszę dobrych wieści.

Według doniesień redakcji VGC, powołującej się na anonimowe źródła, zamknięcie Free Radical Design potwierdził prezes Embracera, Lars Wingefors, poprzez maila rozesłanego do pracowników. Niestety, twórcom serii TimeSplitters zostało bardzo mało czasu, niecałe 2 tygodnie.


Gdy przechodzimy przez proces konsultacji i stoimy w obliczu potencjalnego zamknięcia Free Radical Design w dniu 11 grudnia 2023 r., chcę wyrazić moją wdzięczność za wasze zaangażowanie i niezwykłą pracę, którą wykonaliście i nadal wykonujecie. To trudny czas dla nas wszystkich, ale szczególnie dla was, dlatego skupiamy się na zapewnieniu wsparcia w miarę naszych możliwości podczas tych zmian.


Fragment wiadomości Larsa Wingeforsa

Bystre oczy pewnie zwróciły uwagę na słowo „potencjalnie” w mailu Wingeforsa – prawdą jest, że Free Radical nadal ma szansę pozostać na rynku, a warunek jest taki sam, jak pisałem poprzednio. Ktoś musi po prostu odkupić prawa do studia od Embracera. Tylko tyle i aż tyle – niestety czasu jest wciąż bardzo mało, a sytuacji nie polepszyła kapitulacja dużej części zespołu. Ostatnim razem VGC donosiło o zaledwie około 15 osobach, które dały znać na LinkedInie, że poszukują nowego zatrudnienia. A do teraz jest to już 55 osób, czyli ponad połowa ze 100-osobowego studia. Dlatego nadzieja wciąż jest, ale z każdym dniem drastycznie spada.

Niestety w Embracerze to już nawet nie jest nic nadzwyczajnego. Bo czymże jest studio składające się ze 100 osób, które może lada moment zostać zamknięte, w obliczu cięcia etatów w firmie-matce sięgającego około 5% sił roboczych, czyli „zaledwie” 900 osób? No właśnie. Nie wspominając o zwolnieniach w Gearbox Publishig. Nie wspominając o zamknięciu Volition


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze