1.09.2023, 15:45Lektura na 2 minuty

Embracer: Zwolnienia dotknęły też Gearbox Publishing

Zdaje się, że restrukturyzacja Embracer Group zahaczyła także o studio Gearbox Publishing, w którym część pracowników pożegnała się ze stanowiskami.


Patryk „Delighter” Żelazny

Jak już wspominał ostatnio Rajmund, wielokrotnie pisaliśmy o studiach nabytych przez Embracera w jego niedawnym szale zakupowym. Na Gearboksa (w domyśle: w tym artykule cały czas jest mowa o Gearbox Publishing, a nie Software, ale obie te firmy podlegają pod Embracera) padło jeszcze w 2021 roku. Tylko że od tamtej pory Embracer wpadł w takie niewielkie kłopoty – prawdopodobnie jednym z powodów takiej sytuacji jest zawalona tajemnicza umowa na 2 miliardy dolarów (podobno partnerem miało być studio finansowane przez Arabię Saudyjską). Dowiedzieliśmy się, że przez to Embracera czekają zwolnienia i restrukturyzacja. Niewykluczone, że obie te rzeczy dotknęły również wspomniane Gearbox Publishing.

Nie możemy mieć absolutnej pewności, że obie sprawy mają powiązanie, ale faktem jest, że wielu pracowników zgłosiło na LinkedInie, że zostali niedawno zwolnieni z Gearbox Publishing. Jedną z takich osób jest Steve Gee, były starszy menedżer ds. rozwoju biznesu. I to napisał parę dni temu, a trzeba zwrócić uwagę, że podobne wpisy pojawiały się także w czerwcu, czyli kiedy to cała restrukturyzacja została publicznie ogłoszona – zatem Gearbox Publishing mogło się doczekać podwójnej fali zwolnień (lub jednej bardzo długiej). Na ten moment nieznana jest dokładna liczba osób, które straciły pracę, a Embracer powstrzymuje się od zajęcia oficjalnego stanowiska. Na sprawę zwrócił uwagę portal Game Developer.

Takie zwolnienia oddziałujące również na firmy podlegające Embracerowi są dość niebezpieczne – o czym świadczy chociażby wczorajsze zamknięcie twórców Saints Row, studia Volition. A jak już wspomniałem w pierwszym akapicie: najróżniejszych developerów pod swoimi chwiejnymi skrzydłami Embracer Group ma całą masę, w tym m.in. polskie Flying Wild Hog.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze