15.08.2023, 11:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Embracer: Tajemniczym partnerem umowy na 2 mld dolarów miała być Arabia Saudyjska

Plotki mówią, że niedoszła umowa Embracer Group na 2 miliardy dolarów miała być podpisana z Savvy Games – studiem finansowanym przez Arabię Saudyjską.


Patryk „Delighter” Żelazny

Temat, że Arabia Saudyjska inwestuje grube pieniądze w rynek gier, jest dość głośny od ładnych kilkunastu miesięcy. W maju zeszłego roku pisaliśmy, że wspomniany kraj wszedł w posiadanie 5% udziałów w Nintendo, a miesiąc później zainwestował miliard dolarów w udziały Embracer Group. Z kolei ta druga firma także nie szczędziła pieniędzy na zakupy najróżniejszych marek (chociażby Tomb Raider, Deus Ex, „Władca Pierścieni” i wiele więcej). Jednak teraz ma dość poważne problemy i czeka ją restrukturyzacja.

Powodem – albo jednym z powodów – takich problemów Embracer Group jest tajemnicza umowa na 2 miliardy dolarów, która ostatecznie nie doszła do skutku przez decyzję tajemniczego partnera.  Siedmiomiesięczne negocjacje spełzły na niczym i zostały zakończone w ostatniej chwili. Jednym z tego efektów był drastyczny spadek cen akcji Embracera (blisko 40%).


Cała dokumentacja została sfinalizowana i gotowa do wdrożenia „na wczoraj”. Poprosiliśmy o zawarcie umowy przed ogłoszeniem wyników za 4. kwartał, jednak późnym wieczorem otrzymaliśmy negatywną odpowiedź od kontrahenta.


Embracer Group

Teraz pojawiają się nowe doniesienia za sprawą portalu Axios od ich źródeł powiązanych ze sprawą. Okazuje się, że tym tajemniczym partnerem biznesowym Embracera miało być właśnie Savvy Games Group, czyli studio fundowane przez Arabię Saudyjską. Oczywiście warto mieć cały czas na uwadze, że nie są to informacje oficjalne, ale prawdopodobne, tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę inwestycje miliarda dolarów w udziały Embracera. Niestety, zarówno Embracer, jak i Savvy Games nie odpowiedziały na prośby o komentarz redakcji portalu Axios.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze