3
22.04.2024, 06:45Lektura na 2 minuty

Fallout 76: 6 lat po premierze gra bije rekord własnej popularności

Rekordowa popularność Fallouta 76 jest efektem niedawnej premiery serialu. Mimo tego gra właśnie przebiła szczytowe zainteresowanie na Steamie aż dwukrotnie.

Fallout 76 na starcie nie był najlepszą grą. Tragedia, którą okazały się torby w edycji kolekcjonerskiej, sprzedaż poniżej oczekiwań, a potem jawne pudrowanie rzeczywistości. Tak było kiedyś, ponieważ kolejne rozszerzenia dodały sporo nowej zawartości i przyciągnęły nowych graczy. Bethesda nie przestała łatać oraz rozbudowywać tego projektu, co ustabilizowało liczbę odbiorców i pozwoliło całości stanąć na nogi. Chwiejnie, ale stabilnie.

Efekt serialu Amazona jest taki, jak mogliście przeczytać kilka dni temu – cała seria Falloutów przeżywa kolejną młodość, ponieważ gracze tłumnie wracają na pustkowia. Od premiery ekranizacji minęły już prawie 2 tygodnie i chyba wszyscy liczymy na ustabilizowanie sytuacji, jednak Fallout 76 zrobił nam niespodziankę: 6 lat po premierze gra pobiła własny rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników na Steamie. Z dotychczasowego szczytu około 40 tysięcy osób zrobiło się prawie dwukrotnie więcej:

Fallout 76 jest dostępny także w Game Passie, zatem po doliczeniu graczy na innych platformach, ich łączna liczba jest pewnie jeszcze bardziej imponująca. Dobra passa na pewno nie potrwa wiecznie, ale coś mi mówi, że szef Bethesdy, Todd Howard, siedzi teraz w fotelu i intensywnie myśli nad tym, jak tę chwilę wydłużyć w nieskończoność.

„Fallout” Amazonu na pewno powróci z 2. sezonem, a naszą recenzję serialu znajdziecie tutaj.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1086

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze