22.05.2023, 16:30Lektura na 2 minuty

Far Cry 6 wraca do łask? To raczej tylko duża promocja. Top 10 bestsellerów Steama

Far Cry 6 zdominował listę najlepiej sprzedających się gier na Steamie. Jest dobrze, ale to raczej zasługa dużej promocji.


Patryk „Delighter” Żelazny

Far Cry 6 w topce bestsellerów Steama. Ba! Na jej szczycie! Po takim czasie? Co to się porobiło? To zasługa wielu czynników. Mimo że według graczy na Metacriticu to najgorzej oceniana gra spod szyldu Far Cry – tak b-side w swojej recenzji w CD-Action (12/2021) ocenił grę na zgrabną siódemeczkę. Także zdaniem wielu innych to jedna z najlepszych przedstawicielek serii, którą niestety dręczyło mnóstwo problemów. Wbicie się do topki Steama po dwóch latach od premiery to mimo wszystko pewien sukces, ale trzeba zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwsza: tytuł niedawno pojawił się na tej platformie, razem z 3 innymi grami Ubisoftu. Druga: aktualnie tę grę możecie kupić na przecenie -75%. Wiele zależy też od tego, jak długo „szóstka” się na tym szczycie utrzyma.

Dobrze, przejdźmy może dalej. Drugie miejsce na liście bestsellerów Steama zajmuje Crusader Kings III, a trzecie Stellaris. Obie z tych produkcji są starsze, ale także znajdowały się na sporych promocjach, kolejno: -50% oraz -75%.

Pełna lista wygląda w tym tygodniu tak:

 1. Far Cry 6,
 2. Crusader Kings III,
 3. Stellaris,
 4. Darkest Dungeon II,
 5. Forza Horizon 5,
 6. Crusader Kings III: Tours & Tournaments,
 7. Call of Duty: Modern Warfare II,
 8. Age of Wonders 4,
 9. Star Wars Jedi: Survivor,
 10. Stellaris: Galactic Paragons.

Zdecydowanie warto zauważyć obecność Darkest Dungeon II na czwartym miejscu, ponieważ jesteśmy świeżo po premierze, a niedawno Red Hook Studios chwaliło się przebiciem sprzedażowego kamienia milowego. Mocno spadły także Age of Wonder 4 (ostatnio było pierwsze miejsce; przy okazji polecam recenzję Ranafe) oraz Jedi: Survivor. I czymże byłaby topka bestsellerów Steama bez Call of Duty: Modern Warfare II.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1599

Obserwujących8

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane